Nikdy manželce doma nepomáhám a nedělejte to ani vy! Tento muž má naprostou pravdu, čtěte proč

Než by se vám zvedl tlak a pomysleli byste si o tomto muži své, přečtěte si, co tím vlastně myslí, když své ženě nepomáhá. Nakonec si možná řeknete: Kéž by takto přemýšlel každý chlap!

nepomáhám

Ať je to jakkoliv překvapivé, s názorem tohoto muže souhlasíme. Když totiž říká: Své ženě nepomáhám, myslí to vážně. Ale…

„Nedávno jsem byl sám doma a navštívil mě dlouholetý kamarád. Bavili jsme se jen tak o životě,“ říká Michal, manžel a otec dvou dětí.

V jisté chvíli jsem mu řekl: „Hned přijdu, jen rychle umyju nádobí.” Kamarád se na mě zvláštně podíval, jako kdybych šel stavět vesmírnou loď. Celý překvapený dodal: „Jsem rád, že pomáháš své ženě. Já to nemám ve zvyku, a když přece, nikdy mě nepochválí. Minulý týden jsem například vysával a neřekla ani obyčejné děkuji.”

pár
Chcete šťastnou manželku? (foto: depositphotos)

Sedl jsem si zpět k němu na pohovku a vysvětlil jsem mu, že já své manželce „nepomáhám“. Co se týče domácích prací, moje žena nepotřebuje pomoc, ale PARTNERA. Při domácích pracích jsem jí partnerem a nevnímá to jako pomoc.

  • Nepomáhám ženě uklízet, protože žiji v tomto bytě a také v něm musím uklízet.
  • Nepomáhám ženě ve vaření, protože i já tady chci jíst, tak musím i vařit.
  • Nepomáhám ženě s mytím nádobí, protože i já používám talíře, z nichž jíme.
  • Nepomáhám ženě s dětmi, protože ony jsou i mými dětmi a mým úkolem je, abych byl jejich otcem.
  • Nepomáhám ženě prát, skládat prádlo a žehlit, protože jsou to nejen její šaty, ale i moje a našich společných dětí.
láska
Poděkujte svým ženám jestliže chcete také ocenit. (foto: depositphotos)

Nepomáhám jí doma. Já zde totiž žiji, patřím sem. Jsou to i moje povinnosti, nejen manželčiny. A co se týká pochvaly, kamaráda jsem se zeptal, kdy jeho žena skončila s úklidem, praním, výměnou ložního prádla, vykoupáním dětí, vařením a tak dále a on jí řekl: DĚKUJI. Tipněte si, co mi odpověděl.

A nejde tu jen o poděkování, ale o uznání. „Ano, jsi fantastická!“ A ty, kamaráde, když si jedinkrát v životě vysál, co si vlastně očekával? Vyznamenání? A proč vlastně? Jen proto, že v naší kultuře si byl tak vychován, že toto všechno je práce ženy?

Nebo si snad myslíš, že toto všechno je hotové raz dva a ty nemusíš hnout ani prstem? Tak ji chval tak, jak očekáváš, že tě bude chválit i ona.

nepomáhám
Domácí práce by měly být samozřejmostí pro oba. (foto: depositphotos)

Vztáhni ruku a chovej se jako skutečný partner, ne jako host ve vlastním domě, který sem přijde jen jíst, vyspat se, osprchovat, případně uspokojit své sexuální potřeby. Skutečná změna v naší společnosti začíná doma. Naučme naše syny a dcery, co je to vlastně být skutečným partnerem!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Donald Trump a Melania: Jaký je jejich příběh lásky?

Jak partnerce vybrat spodní prádlo? Jen trochu zapřemýšlejte a bude to dobrý!