Proč byste si neměli nechávat fotografie mrtvých? Důvod je velmi mrazivý

Po smrti milovaného člověka nám zbývají ještě fotografie, které nám připomínají zesnulého a vracejí nám vzpomínky. Není tedy divu, že si je uchováváme a ve vhodný čas se na ně díváme.

fotografie mrtvých

Avšak v esoterismu existuje názor, že fotografie mrtvých by měly být uchovávány podle určitých pravidel, aby se zabránilo vlivu mrtvé energie na živé lidí. Pojďme se na to celé podívat blíže.

Fotografie zesnulého je nějakým způsobem spojená se světem mrtvých, a když člověk umře, opouští své spojení se světem živých. Takže je dobré vědět, jak správně uchovávat fotografie mrtvých lidí.

Proč jsou fotografie mrtvých pro živé nebezpečné?

  1. Nedávejte si fotografie mrtvých po celém domě a nedívejte se na ně příliš často, protože se tím zbavíte pozitivní energie a ochrany, což následně povede ke zhoršení duševního, emočního a fyzického zdraví.
  2. Fotka z pohřbu je obzvláště nebezpečná. V některých zemích se fotografie vystavují na hřbitovech, ale je to poměrně špatná tradice: takové fotografie neumožňují lidem zapomenout na tuto smutnou událost a ani nenajdou vnitřní klid. Pokud máte takové fotky i vy, raději se jich zbavte.
  3. Fotografie mrtvých uchovávejte v černém obalu nebo krabici. Pokud jsou na jedné fotografii mrtví i živí, bude lepší je rozstřihnout a nedovolit negativní energii, aby vás pohltila.
  4. Nemusíte se obávat, když se na fotografie z alba občas podíváte. Nejdůležitější věcí je, abyste se na ně nedívali až příliš často – povede to totiž ke zhoršení vašeho emočního stavu.

Existují i ​​názory, že otevírání alba s fotografiemi mrtvých by mělo nastat pouze v čase památky zesnulých anebo v době výročí jejich smrti.

Psychologové mají v této věci svůj vlastní názor. Říkají, že se bojíme zavěsit fotografie mrtvých jen proto, že nám připomínají pomíjivost života a že přijde den, kdy tento svět opustíme i my.

Také radí, abyste zesnulým odpustili. Když to uděláte, fotografie vám nebudou způsobovat žal a smutek. Naopak, budete si s nimi spojovat jen ty nejpříjemnější vzpomínky.
 
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Podle Facebooku jsme všichni mrtví! Kritická chyba. Jak ale vyřešit skutečnou smrt?
Praha ukrývá mnohá tajemná místa. Šest záhadných lokací, které můžete v našem hlavním městě navštívit