Světový unikát: Největší a jediná soukromá sbírka produktů Apple na světě. V Praze!

Jste milovníci značky Apple? Pak vás jistě potěší zpráva, že Praha bude mít naprosto unikátní sbírku produktů této značky. Česká metropole má totiž tu čest hostit jedinečnou expozici počítačů a dalších předmětů, které vzešly z produkce jedné z nejvlivnějších společností současnosti, a to v letech 1976 až 2012. Legendární Apple I, Mackintoshe, iPhony, iPody, iPady, počítače NeXT a další raritní exponáty tvoří nejkomplexnější a nejhodnotnější kolekci na světě.

Pražské Apple Museum

Apple Museum se snaží jít ve stopách vizionářství a estetiky zakladatele Steva Jobse.  K vidění i prožití je tu mnohem více, než jen přehlídka předmětů ve vitrínách. Největší soukromá sbírka produktů Apple sídlí v pražském Pop Art Centru, které je fúzí galerijního prostoru, místem ke kreativnímu setkávání a centrem umělců. Pop Art Centrum tvoří platformu, kde z kombinace umění, moderního designu a tradice vzniká revoluční tvorba současnosti. Nevěříte?

Dynamický svět digitálních technologií

Dočasná expozice vám nabídne  fascinující svět, který se zrodil v myslích dvou nejgeniálnějších mužů současnosti – Steva Jobse a Steva Wozniaka. V řeči čísel přesně 472 exponátů, které už téměř půl století píší historii. Kromě originální historické hi-tech elektroniky tu zažijete i interaktivní zábavu, vše v duchu dokonale funkčního minimalismu, čistého designu a kvalitních materiálů tak, jak jej koncipoval sám Steve Jobs.

Stylové bistro

V muzeu najdete i stylové bistro Steven´s food, které nabízí fresh občerstvení dle Jobsových stravovacích zásad. Ten byl již od studentských let přísný vegetarián a po léta se zajímal o nejrůznější diety. „Jedna legenda dokonce tvrdí, že to bylo právě Jobsovo frutariánství, které dalo za vznik logu firmy.“, poznamenává zakladatelka muzea Sandra Pokorná.

Unikátní předměty, které stojí za to vidět

Galerijní počin umožňuje stát se součástí neobyčejného příběhu moderních technologií a technologických inovací. Sbírka obsahuje takové skvosty, jako je historicky první osobní počítač Apple I, dokonce originální Jobsova motorka a další zařízení, která znamenaly revoluci v oblasti informačních technologií. Expozicí vás provede, jak jinak než, zábavný multimediální průvodce v tabletu či smartphonu, který v osmi jazycích poskytuje detailní informace o jednotlivých exponátech.

Jobs by měl radost

Není to obyčejná galerie. Tahle vystupuje z řady klasických galerií a expozicí díky dokonale propracovanému a sjednocenému konceptu. Steve by měl jistě radost. Otevřená mysl a schopnost dokázat myslet jinak, to byly základní kameny úspěchu tohoto zakladatele společnosti.

Vtáhne vás do děje a pomůže potřebným

Interaktivní výstava vtáhne návštěvníky do dění, takže se mohou aktivně podílet na příběhu, který změnil současné vnímání technologií. A nejen to. Celý koncept doplňuje také nadační činnost centra. Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek do Apple Musea je totiž věnován na pomoc lidem po traumatických nehodách a pacientům s poruchami hybnosti a pohybového aparátu.

Určitě to stojí za shlédnutí!

Autor: red

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejbizarnější místo Evropy? Poslední leprosárium Tichilești!

Tělo děsivého masového vraha Holmese se bude exhumovat, přejí si to příbuzní