Knír, holá brada, kotlety nebo lumberman? Co o vás prozradí váš styl holení?

Jedno je jisté, upravení muži jsou v očích žen lepšími milovníky! Nosíte knír, bradku nebo plnovous? Ve kterých dobách byly typické kníry a co je lumberman styl? Podívejte se, co o vás vypovídá volba stylu vašeho holení.

styl holení

Krakonoš, nebo holobrádek? S každou generací je to jinak. Jednou je v módě plnovous, podruhé zase hladká tvář. Nehledě na dobu může být knír či bradka vyjádřením určitého postoje. Pánové jím mohou dávat najevo nejen svůj styl, ale také zkušenosti a inteligenci. Oholená tvář zase ubírá léta a budí chlapecký dojem. Z praktických důvodů je nejoblíbenější u sportovců, kterým by vousy zkrátka překážely v podání vrcholového výkonu.

Knírek

Byl vždy symbolem gentlemanů. Starým Egypťanům dodával pocit moci, Řekové viděli v zarostlé tváři moudrost a ruský car Petr Veliký zase osvobodil kníraté poddané od povinnosti platit daně z vousů. V současnosti, podle listu The Guardian, považují ženy takto upravené muže za gentlemany a lepší milovníky.

Holá brada

Začala být trendy s příchodem druhé světové války, kdy byl dlouhý vous nepraktický z hygienických důvodů. V kníru či bradce se drželi vši, a proto je museli všichni vojáci do jednoho shodit.  Až na Francouze, kteří se od holicích strojků drželi zpátky, a díky své výjimečnosti získali přezdívku „vousatí“.

styl holení

Kotlety

Nosily se v období na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Tehdy je razili všichni, kteří milovali Elvise Presleyho. Podle módních fotografií k nim skvěle šly kalhoty do obřího zvonu, vypasovaná saka a obrovské klopy. Typické pejzy kolem uší dodnes demonstrativně nosí muži židovského vyznání z ortodoxních rodin.

Lumberman

Lumberman je styl, který letí právě teď, ale nové technologie dávají mužům volnou ruku. S příchodem nového tisíciletí se mužům otevírají stále nové a nové možnosti.  Na strojky s přidanými funkcemi, jako je otočná hlava, si rychle zvykli. A právě flexibilnost hlavic, která nezná meze, umožňuje mužům pohrát si na bradě se střihy různých tvarů. A to je jednoduše cool.

Autor: red

Zdroj: Wilkinson