Toužíte po dovolené? Nejhezčí hotely světa vám otvírají své brány

Život v žádném případě není pouze o plnění pracovních povinností nebo o honbě za úspěchy. V nastalém shonu těžko splnitelných úkolů mnoho lidí zapomíná na dovolenou, na níž by přišlo na jiné myšlenky a trochu si odpočinulo.

nejhezčí hotely světa

Bohužel jsou mezi námi i tací, kteří se nemohou jednoduše sebrat a odjet na dovolenou kdykoliv si zamanou. Pokud to této skupiny patříte také, pojďte se společně s námi podívat na nejhezčí hotely světa, které byly postaveny v posledních několika letech.

Hotel Paradero v Todos Santos (Mexiko)

Jestliže milujete pohled na opracované betonové kvádry, pak se budete v mexickém hotelu Paradero cítit jako ryba ve vodě. Sluncem zalitý komplex budov se nachází na poloostrově Baja California, který patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím v celém Mexiku.

Hlavním cílem hotelu Paradero je však maximální souznění s přírodou, takže byste si zde mohli připadat jako v postapokalyptickém světě. Jen pár kroků od hotelových dveří tak najdete nedotčenou přírodu a výhled na azurově modré moře se vzdouvajícími se vlnami. Během dovolené poznáte i místní kulturu, díky čemuž získáte nezapomenutelný zážitek.

Hotel Villa Igiea v Palermu (Itálie)

Mezi nejhezčí hotely světa patří i tento. Jako nadšenci do původní italské kultury rozhodně musíte navštívit hotel Villa Igiea. Nejnovější přírůstek v hotelovém portfoliu úspěšného podnikatele Rocco Forte a jeho a sestry Olgy Polizzi byl sice otevřen před nedávnem, ale už si získal mnoho obdivovatelů.

Aby taky ne, protože při pohledu na budovu se 104 apartmány v secesním stylu se každému tají dech. Z oken svého pokoje navíc máte výhled na záliv, který je v Palermu obzvláště okouzlující. V nádherném prostředí si nejenom odpočinete, ale ještě získáte zajímavé poznatky o Sicílii.

Hotel Arthaus v Bejrútu (Libanon)

Libanon nepatří zrovna mezi typické dovolenkové destinace, ale pokud se rádi vydáváte do zajímavých míst blízkého východu, je hotel Arthaus tím pravým ořechovým. Bejrút byl navíc kdysi nazýván jako Paříž orientálního světa a nově otevřený hotel tuto pověst znovu oživuje.

Hotel s celkem 25 pokoji se nachází v původní osmanské budově s obrovskou historií, která na vás dýchne už po vstupu do hotelu. V hotelu Arthaus se nachází neobvyklá kombinace moderního pohodlí a technických vymožeností s tradičními dekorativními prvky a květinami. 

Hotel Le Domaine de Primard v Guainville (Francie)

Výčet nejhezčích světových hotelů se samozřejmě nemůže obejít bez nádherné francouzské klasiky, která se jen tak neomrzí. Řeč je o hotelu Le Domaine de Primard nacházejícím se na stejnojmenném zámku ze 17. století.

Tato předrevoluční stavba vás ohromí svou lehkostí a útulností, protože všechny pokoje 5hvězdičkového hotelu jsou vybaveny klimatizací a vlastní koupelnou. Asi 90 minut jízdy autem od Paříže tak můžete odpočívat v perfektní oáze klidu, kde se mimo jiné nachází také wellness centrum a venkovní bazén. Existuje snad něco lepšího než posezení u bazénu se sklenicí vynikajícího francouzského vína?

Hotel NoMad v Londýně (Velká Británie)

Londýn patří mezi turisty k těm vůbec nejoblíbenějším místům, nicméně málokdo se ubytuje uvnitř historické rezidence v sousedství Královské opery. Těžko byste v srdci britské metropole hledali lepší místo k ubytování, než hotel NoMad s 91 pokoji. Po překročení prahu se z ničeho nic ocitnete v jedinečné kombinaci moderní a viktoriánské Anglie, která je přesně tak úchvatná, jak ji znáte z knih či filmů. Nádherný dřevěný nábytek, kovové vany a pohodlné postele si jednoduše zamilujete.

Sháníte-li tip na skvělou dovolenou v nádherném hotelu, podívejte se do jednoho z nejhezčích hotelů na světě. Několik dní strávených v oáze klidu bude na vaši duši působit blahodárným způsobem.

Několik dní strávených v oáze klidu bude na vaši duši působit blahodárným způsobem. Navíc, všechny vzpomínky si můžete uchovat například vytvořením fotoknihy nebo fotokalendáře, díky kterým budete moci nezapomenutelné chvilky z těch nejkrásnějších míst prožít znovu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Unikátní způsoby cestování. Seznamte se!

Jak laskavé jsou země k cizincům? Ne všechny kultury jsou pohostinné