Den nezávislosti v českém stylu! Pojďte s námi slavit na Rock for People

Oslavy svátku Dne nezávislosti, který vznikl v roce 1776 a slaví se dodnes 4. července, probíhají vždy bujaře. Víte ale, že u tak typicky amerického svátku stál při jeho zrodu spolek Moravských bratrů, jehož většinu tvořili výhradně imigranti z Česka? Že ne?  Oživme tuto legendární tradici a připijme si na zdraví i dnes. U oslav nesmí chybět všeuměl Jára Cimrman, kterého si Češi zvolili jako nejvíce nezávislou osobnost ve velkém průzkumu pro značku Jack Daniel´s. V těsném závěsu za ním stojí legenda českého hokeje –  Jaromír Jágr.

Říkáte si, proč Jack Daniel´s? Protože právě Jack Daniel´s oslavuje letos 150. výročí od založení a podle jedné třetiny dotázaných z průzkumu je považován za whiskey, která se nejvíc hodí k oslavám spojenými s nezávislými rozhodnutími.

Nezávislé legendy

Jak to vypadá v průzkumu s nejvíce nezávislými osobami u nás? Jára Cimrman, jakožto největší Čech, génius a všeuměl, zaručeně vede s 31 %. Kdo samozřejmě nesmí chybět, je nejoblíbenější český sportovec Jarda Jágr, který získal 17 %. Za zmínku také stojí dobré umístění prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Ostatně podívejte se sami na graf, jak to celé dopadlo:

graf

Startujeme v Hradci

Oslavy nezávislosti u nás odstartují 4. července na královehradeckém festivalu Rock for People.  Co na vás čeká? Budete mít možnost připít si na Jacka, navštívit speciálně upravený bar v kamionu a ochutnat velkou zásobu všech druhů whiskey od skořicové, přes klasickou, až po medovou. Těšit se můžete nejenom na whiskey, ale také například na pořádně vymazlené a speciální nezávislé burgery, které rozhodně budou stát za ochutnání. Pro ty odvážnější bude také možnost nechat se potetovat henou od nezávislé tatérky! Znovuzrození nezávislosti čeká na všechny, kteří se nebojí popustit uzdu své fantazii. Budete se mít možnost setkat se zajímavými osobnostmi, které se nebály učinit nezávislé rozhodnutí dát svému životu nový rozměr, a inspirovat se jejich příběhy.

Whiskey hraje prim…

Lidé si u nás whiskey velmi oblíbili a to především ve společnosti přátel, což v průzkumu potvrdilo 60 % dotázaných. Ti uvedli, že si whiskey rádi dopřejí právě ve větším kolektivu svých známých a nejraději ji pijí při oslavách. Ideální kombinaci tedy tvoří oslava, whiskey z Tennessee a kupa dobrých přátel okolo.

Podpořme novou českou tradici, která s letošním rokem právě začíná…

Kolik toho vlastně vypijeme?

Téměř polovina lidí (42 %) uvedla, že při nějaké příležitosti si dopřeje dvě skleničky whiskey. Něco málo přes 20 % dotázaných vypije pouze jednu skleničku a 20 % si dá i do třetí nohy. A jaké jsou ty nejobvyklejší příležitosti? V první řadě jsou to již zmíněné oslavy, které následují významné životní okamžiky, jako je narození dítěte, promoce…Všechny tyto události si zaslouží něco výjimečného, zaslouží si kvalitní whiskey.

Co se vám vybaví když…

Důvod k oslavě se vždy najde. Víte ale, jak se slaví Den nezávislosti v Americe? Téměř polovina dotázaných si spojuje americké oslavy s ohňostroji, o něco méně pak s pečením krocana. 27 % si ještě myslí, že k oslavám patří grilování. A právě piknik a grilování patří mezi alfu a omegu každého Dne nezávislosti. 

Češi se cítí být nezávislí…

Jako nezávislý národ jsme na tom nebyli vždy nejlépe, naštěstí se časy mění a celé 2/3 dotázaných v průzkumu uvedly, že se cítí být nezávislí. Více než 50 % si myslí, že jsme jako národ nezávislejší, než tomu bylo v dřívějších dobách. I když 69 % dotázaných uvedlo, že touží po větší nezávislosti, rozhodujícím faktorem jsou v této souvislosti především finance. Překvapivým zjištěním průzkumu byl i fakt, že více, než polovina respondentů (58 %) se cítí být nezávislá v práci.

Hledej barel Jack Daniel´s

V rámci oslav 150. výročí od založení značky budeme pátrat po barelech Jack Daniel´s s hodnotnými cenami uvnitř. Hledat barely můžete po celém světě! V České republice startujeme 4. července na festivalu Rock for People. Zapojit se do „honu na barel“ může každý. Více informací se již brzy dozvíte na www.jackdaniels.cz.

Tak co, oslavíte s námi Den nezávislosti na Rock for People?

Autor: red

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejslavnější hudební festivaly – kde se vyplatí zapařit?

Grilujeme. Recept na krutopřísnej Jack Daniel´s Independent Burger