Zmatek a razie: Drsný zásah policie narušil Pražský Majáles 2024

Na Pražském Majálesu došlo k velkému rozruchu, když organizátoři nedokázali vrátit návštěvníkům zálohy za kelímky. Nedostatek peněz vyprovokoval hromadnou nespokojenost a způsobil policejní zásah.

Nedorozumění ohledně kelímků

Pražský Majáles, jeden z největších festivalů v České republice, se letos potýkal s nečekaným problémem. Organizátoři festivalu čelili nedostatku hotovosti potřebné k vrácení záloh za kelímky, což vyvolalo mezi návštěvníky rozruch. Tento přešlap se v historii festivalu ještě nikdy nestal, což zvýšilo napětí na místě.

Kritický bod

Podle nejmenovaného zdroje, který promluvil pro eXtra.cz, došlo k situaci, kdy posledních zhruba 300 lidí neobdrželo zpět své peníze za kelímky. „Z toho, co vím, tak cca 300 posledních lidí nedostalo zpátky peníze za výkup kelímku na stánku, který nám tvrdil, že mu došly peníze k vrácení. Což je velmi zvláštní, protože jsme měli trojnásobnou rezervu oproti loňskému roku,“ uvedl zdroj. Zda se peníze určené k vrácení někde neztratily, zůstává nejasné.

Reakce návštěvníků

Reakce návštěvníků byla okamžitá a emotivní. Frustrace z nedostatku peněz se proměnila v agresivní chování, přičemž někteří účastníci začali házet kelímky a poškozovat stánky. Policisté byli na místo přivoláni, aby situaci uklidnili. Organizátoři uvedli, že zvažují podání trestního oznámení, avšak jsou si vědomi, že původce agresivního chování pravděpodobně nevypátrají.

Vodní krize a sociální média

Problémy na festivalu se neomezovaly jen na kelímky. Návštěvníci si stěžovali na sociálních sítích také na nedostatek pitné vody. „Jeden z největších festivalů v Čechách a okrádá lidi na zálohách. Teď čekám, jak budou ublížení, že jim zničili stánek… fiasko,“ sdílel rozhořčený účastník. Další komentoval: „Velká ostuda, kdy akce, která trvá jeden den, ani ne, a oni nikde nemají už po čtyřech hodinách vodu!“

Pražský Majáles a jeho budoucnost

Incident na Pražském Majálesu ukázal, že i dobře zavedený festival může čelit neočekávaným výzvám, které mohou rychle eskalovat. Organizátoři se nyní snaží situaci vyřešit a omluvit se postiženým návštěvníkům, avšak nespokojenost a kritika na sociálních sítích pokračují. Celá událost zanechala na festivalu stín, který bude vyžadovat promyšlené řešení a možná i změny v organizaci pro budoucí ročníky.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Ano, šéfe vrať se!