Dramatické finále a pátý titul pro Třinec

Hokejisté HC Oceláři Třinec potvrdili svou dominanci v české hokejové extralize ziskem pátého titulu v řadě po dramatičtějším finále, jaké si lze představit. Rozhodující sedmé utkání série proti HC Dynamo Pardubice vyhráli v druhém prodloužení 2:1, a to díky hrdinskému výkonu Davida Ciencialy, který vstřelil obě branky pro svůj tým.

Hokej

Vyrovnaná bitva o titul

Finálová bitva byla napínavá od prvního do posledního hvizdu. První branka padla ve druhé třetině z hokejky Petra Vrány, kapitána Třince, který skóroval během přesilové hry. Dynamo Pardubice dokázalo vyrovnat krátce před koncem druhého dějství zásluhou Ondřeje Vály, který využil zaváhání brankáře Třince po návratu z trestné lavice.

Rozhodující chvíle v prodloužení

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 1:2 PP – 7.Finále Extraligy

O vítězi muselo rozhodnout prodloužení, během něhož obě strany prokázaly obrovskou bojovnost a odhodlání. Přestože první prodloužení skončilo bez gólů, ve druhém se Cienciala prosadil v čase 83:51, když dokázal proměnit šanci ve vítězný gól. Tím zajistil Ocelářům nejen výhru v zápase, ale i celou sérii, kterou vyhráli poměrem 4:3 na zápasy.

Titul
Cienciala rozhodl o výhře v bitvě na ledě Pardubic.

Historický úspěch a zklamání Pardubic

Třinec tímto zvítězil ve své 16. finálové sérii po sobě a zároveň se stal prvním týmem, který v play off zvítězil vždy s konečným skóre 4:3 na zápasy. Tento úspěch přidal k jejich působivé sbírce titulů, s prvním v roce 2011 a následně čtyřmi v řadě začínající rokem 2019. Pro Pardubice to bylo další finálové zklamání, když se jim opět nepodařilo získat titul, na který čekají od roku 2012. V sezóně, kdy byli považováni za hlavního favorita, museli opět uznat převahu Třince, který je vyřadil již v minulém roce v semifinále.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Výhled na sportovní sezónu 2024: Sportovní události a Letní olympijské hry v Paříži