X Games jsou tu! Co se dneska bude dít?

Již dnes večer, ve čtvrtek 2. června, odstartují v americkém Austinu Harley-Davidson flat-trackové závody letošní ročník sportovního podniku X Games.

Harley-Davidson flat-trackových závodů se v tomto roce zúčastní špičkoví závodníci z celého světa, kteří půjdou v extrémním půlmílovém závodu na okruhu Circuit of the Americas až na samou  hranici svých možností. Jezdci budou bojovat o zisk první zlaté medaile na austinských X Games i o výhru nového motocyklu Harley-Davidson Street 750. Závod, jehož start je stanoven na 21 hodin místního času, bude živě přenášet americká sportovní televize ESPN.

X Games je světový sportovní podnik zamřený na extrémní sporty, který se koná ve dnech 2. – 5. června na náročném okruhu Circuit of the Americas. Flat-trackových závodů se rovněž zúčastní tovární jezdci H-D Brad Baker a nováček Davis Fisher.

„Motocyklové flat-trackové závody jsou jednoznačně originálním akčním sportem,“ říká Dino Bernacchi, Marketingový ředitel H-D USA a dodává: „X Games poskytují tomuto vzrušujícímu motorsportu dokonalou možnost, jak demonstrovat dovednosti a maximální nasazení závodníků.“

X Games_H-D 2015

Davis Fisher na H-D XG750R

18letý tovární jezdec Davis Fisher tak usedne v závodech na nový flat-trackový motocykl H-D XG750R, který byl oficiálně představen minulý týden a svoji závodní premiéru si odbyl před pouhými čtyřmi dny v rámci akce Springfield Mile. Motocykl vycházející ze sériového Street 750 disponuje vodou chlazeným dvouválcovým motorem, který je ve verzi Revolution X speciálně upraven pro závodní účely. Dokáže tak obstát i v extrémním horku a výrazně závodníkovi přispět k dobrému umístění v cílové rovince.

Úspěchy z minulosti

Připomeňme, že H-D se svými týmovými jezdci bodoval už v loňském ročníku X Games. Na stroji XR750 v něm Brad Baker obsadil 3. místo ve flat-trackovém závodě. „Závodní tým Harley-Davidson je opravdu nadšený, že je zpět na X Games v Austinu a může se zde opět představit fanouškům,“ říká 23letý Baker, který dokonce v roce 2013 získal titul Národního šampiona AMA. „Na nové půlmílové trati jsem zde závodil už v dubnu a byl to neskutečně rychlý a vzrušující zážitek. Navíc teď jsou zde ti nejlepší přední jezdci, což by mohlo předpovídat skvělý závod,“ dodává Baker. V Harley-Davidson flat-trackovém závodě se zároveň k Bakerovi a Fisherovi připojí ještě tovární jezdci Kenny Coolbeth jr. a Jake Johnson, kteří v minulosti rovněž získali titul Národních šampionů AMA. Ikonická motocyklová značka tak vstupuje do X Games se značným očekáváním.

X Games_H-D

Doprovodný program

Kromě flat-trackového závodu bude k dispozici speciální festivalová vesnice s názvem Galleria. V ní bude všem návštěvníkům k dispozici například JumpStart simulátor, který fanouškům umožní okusit reálný zážitek z jízdy na H-D, ať už patří mezi jezdce či nejezdce. Je toho ale mnohem víc. Třeba během celé akce budou mít návštěvníci možnost vidět rovněž nejlepší skateboardisty, motocyklisty a BMX závodníky a chybět nebude ani noční koncertní program.

Tak co, těšíte se?

Autor: red