Vyhřezlé ploténky a bolest po operaci zad trápí nejčastěji. Šetrné ošetření nabízejí výkony pod endoskopickou kamerou

Bolest zad nemusí omezovat – úlevu mohou přinést unikátní miniinvazivní a endoskopické výkony na páteři. Jejich předností je šetrnost a rychlejší rekonvalescence, která umožní vrátit se dříve zpět ke každodenním aktivitám, zájmům a do práce.

Vyhřezlé ploténky a bolest po operaci zad trápí nejčastěji

Bolest zad znamená pro člověka vždy fyzickou i psychickou zátěž, která zasahuje do všech stránek života. Omezení pohybu a bolestivé stavy znemožňují věnovat se svým aktivitám, rodině, práci či sportu. S návštěvou odborníka je proto dobré neváhat. Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období.

Specializovaná pracoviště EuroPainClinics poskytují při léčbě bolesti zad se zaměřením na bederní páteř široké spektrum unikátních miniinvazivních a endoskopických výkonů na páteři, které patří v současné medicíně k nejpokročilejším metodám tzv. intervenční léčby bolesti. Na pracovištích najdete komplexní péči: od detailní diagnostiky bolesti zad přes terapii, zahrnující ambulantní ošetření i operační výkony, až po speciální stabilizační cvičení. Péče je hrazena ze zdravotního pojištění.

Vyhřezlé ploténky a bolest po operaci zad trápí nejčastěji

zdroj: EuroPainClinics

 

Když „zlobí“ ploténky

Bolest bederní páteře má nejčastější příčinu ve vyhřezlých ploténkách. Jak poznáte, že se tento problém může týkat i vás? Typické jsou některé z těchto příznaků: ostrá, bodavá, pulzující či pálivá bolest šířící se do dolní končetiny, pocit oslabení, ztráta citlivosti a svalové síly v noze i v prstech, neschopnost stoupnout si na špičky, na patu, zvednout nohu do schodů. Bederní páteř bývá omezena v pohybu do záklonu a předklonu. Bolest se zhoršuje při kýchání či kašli a často ji doprovází brnění a mravenčení.

Vyhřezlé ploténky a bolest po operaci zad trápí nejčastěji

zdroj: EuroPainClinics

Proč záda bolí i po operaci páteře

Máte za sebou operaci páteře, a bolest zad nepolevila, nebo se objevila dokonce nová? Důvodem může být tzv. syndrom selhání operační léčby, který postihuje až třetinu pacientů. Zdrojem bolesti je často epidurální fibróza neboli zmnožené vazivo, které způsobuje zúžení epidurálního prostoru či dráždí míšní kořeny.

Zdroj bolesti odhalí diagnostika

Základem léčby je precizní diagnostika zad, která pomáhá identifikovat místo–zdroj bolesti. Za pomoci diagnostických výkonů se tento zdroj potvrdí nebo vyvrátí a lékař dále stanoví vhodný terapeutický výkon v rámci léčebného plánu.

Vyhřezlé ploténky a bolest po operaci zad trápí nejčastěji

zdroj: EuroPainClinics

Operace pod přesným dohledem rentgenu a kamery

Miniinvazivní a endoskopické výkony se provádějí pod přesnou a cílenou kontrolou rentgenu a speciální kamery. Jejich předností je zejména šetrnost. Pracovní místo pro výkon (zavedení pracovních nástrojů a kamery) se vytváří pouze jedno, o velikosti 8 až 10 mm. Pacient je při zákroku v lokální nebo lehké, jen zřídka v celkové anestezii. Výkony se provádějí bez hospitalizace.

Vyhřezlé ploténky a bolest po operaci zad trápí nejčastěji

zdroj: Freepik

Proč zvolit miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad

Miniinvazivní a endoskopické výkony přinášejí pacientovi oproti klasické operaci řadu výhod, např. kratší délka trvání zákroků (podle typu trvají od 20 do 90 minut) a nižší riziko pooperačních komplikací, jako je menší krvácení, výskyt infekcí nebo tvorba zjizvené tkáně. Nedochází k poškození svalů podél páteře, které jsou u klasického operačního přístupu narušeny. K úlevě od bolesti může dojít prakticky ihned po zákroku. Kratší doba zotavení umožňuje vrátit se dříve zpět do aktivního života.

Jak se objednat

Zaujala vás možnost léčby? Objednejte se na tel. č. 702 297 397 (Praha), 792 336 946 (Brno) nebo online na specializovaná pracoviště Kliniky miniinvazivní a endoskopické léčby zad EuroPainClinics.