Panasonic uvádí na český trh čtyři nové modely OLED televizorů pro rok 2018!

Úspěšný model EZ1000 s úhlopříčkou 196 cm (77 palců) z roku 2017 je v letošním roce doplněn řadami FZ950 a FZ800, které jsou k dispozici s úhlopříčkami 165 a 140 cm (65 a 55 palců). Koukněme se na ně trochu z blízka.

Panasonic uvádí na český trh čtyři nové modely OLED televizorů pro rok 2018!

Čtyři nové modely jsou prvními OLED televizory v roce 2018, které podporují technologii HDR10+ a nabízejí kompatibilitu s nejnovějším standardem HDR pro dynamická metadata. Řada FZ950 nabídne i kvalitní ozvučení reprosoustavami Dynamic Blade, které pochází z dílny audiofilské značky Technics. Zvukový projev audiosystému, optimalizovaný uznávanou hi-fi divizí společnosti Panasonic, vyniká prokreslenými detaily a příkladnou dynamikou. Všechny OLED televizory Panasonic také mají certifikaci Ultra HD Premium a THX 4K.

Vylepšený obrazový procesor HCX a dynamická vyhledávací tabulka

Modernizovaný 4K videoprocesor HCX a nejnovější generace HDR OLED panelů přinášejí dosud nejpřesnější a barevně nejúchvatnější obraz s vysokým dynamickým rozsahem (HDR).

Vysoký výpočetní výkon nového procesoru poskytuje dokonalé podání černé barvy a barevný rozsah jedné miliardy odstínů – což znamená téměř 100 % barevného prostoru DCI.

Nejvýznamnější novinkou u procesoru HCX je dynamická vyhledávací tabulka, neboli Dynamic LUT (Look Up Table). LUT garantuje barevnou přesnost a tuto techniku používají profesionální postprodukční studia a televizní stanice všude na světě. Doposud byla vyhledávací tabulka v televizorech vázána na barevnou paletu používanou zdrojem. Nová generace procesoru HCX automaticky sleduje průměrnou úroveň jasu scény a následně dynamicky přiřazuje každé naměřené hodnotě hodnotu v rozsahu barev odpovídající této scéně. To přináší obzvláště výrazné zlepšení u zobrazení scén se středními hodnotami jasu, takže působí mnohem přirozeněji.

Ještě černější černá

Panasonic rozšířil rozsah a zkrátil interval mezi kalibračními kroky na nejtmavším konci RGB a gamma palety. Tu si může uživatel nastavit podle svých individuálních preferencí pomocí systému správy barev. Řady FZ950 a FZ850 nabízejí kalibrační stupnici jasu s korekčním krokem 5 % a vůbec poprvé také s možností úpravy o pouze 2,5 %. To poskytuje uživatelům vysokou míru kontroly tam, kde je to nejvíce potřebné, tedy těsně nad plně sytou černou v slabě osvětlených scénách.

Všechny nové OLED televizory mají filtr Absolute Black, který pomáhá co nejčistšímu a nejpřesnějšímu podání černé barvy pohlcováním okolního světla a eliminací světelných odrazů. To je velmi účinné zejména v jasně osvětlených místnostech.

HDR se stále vyvíjí

Všechny OLED televizory Panasonic jsou kompatibilní s HDR10+. Je to nová, otevřená, bezplatná platforma pro dynamická metadata, společně vyvinutá společnostmi 20th Century Fox, Panasonic a Samsung. Kromě toho OLED televizory Panasonic nabízejí podporu pro HDR10. To je standardní formát, s nímž pracuje UHD Blu-ray a streamovací služby, jako jsou Netflix, Amazon a YouTube. Všech televizory podporují rovněž HLG, což je HDR formát, kompatibilní s televizním vysíláním, jehož rozšíření se očekává v blízké budoucnosti.

Televizory Panasonic mají také novou funkci Dynamic Scene Optimizer, která využívá analýzu obrazu k napodobování dynamických metadat při přehrávání obsahu v HDR10. Funkce Auto HDR Brightness Enhancer umožňuje optimalizovat zobrazení HDR obsahu. Divák si sám může buď ručně nastavit obraz, jak mu nejvíc vyhovuje, anebo přenechat kalibraci automatice.

Reprosoustavy Dynamic Blade – Tuned by Technics

Řada FZ950 nabídne nejen vysoce kvalitní obraz, ale také neméně elegantní a kvalitní audiosystém. Dynamická reprosoustava Dynamic Blade se pyšní logem ‚Tuned by Technics‘ a využívá hi-fi komponenty audiofilských parametrů. V kategorii integrovaných televizních reproduktorů nabídne bezkonkurenčně nejlepší zvuk. Reprosoustavy mají celkem deset měničů -čtyři větší basové reproduktory, čtyři středové a dva výškové reproduktory plus čtyři pasivní membrány pro posílení basů, a k tomu navíc o 40 % vyšší výkon. Audiosystém Dynamic Blade byl realizován ve spolupráci s audio divizí Technics, jejíž technici byli zapojeni do každé fáze procesu, od návrhu mechanických a elektrických obvodů až po ladění zvuku.

Mimořádný herní zážitek na velké obrazovce

OLED televizory Panasonic řady FZ950 a FZ850 splní očekávání i těch nejnáročnějších herních nadšenců. Rychlá odezva je zárukou perfektního zobrazení a skvělého herního zážitku na velké obrazovce v rozlišení 4K. Speciální herní režim využívá výjimečně rychlé zpracování obrazu a poskytuje tak ostrý, jemně prokreslený obraz. A to i při rychlých hrách ve 4K a HDR, které vyžadují bleskovou odezvu.

Prvotřídní obraz si zaslouží prvotřídní design

Design OLED televizorů Panasonic se vyznačuje jemnou, nevtíravou elegancí, podtrženou využitím prémiových materiálů v nejvyšším standardu. Tmavé tóny designového zpracování modelových řad FZ950 a FZ850 odkazují k firemní kultuře značky, v níž se snoubí umění a interiér. Sofistikované provedení stojanů vyvolává dojem, že se obrazovka lehce vznáší nad povrchem a zároveň dovedně ukrývá výkonný zvukový systém.

Technické specifikace modelových řad najdete na https://www.panasonic.com/cz/consumer/ploche-televizory/oled-televizory

Autor: red

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vše, co jste chtěli vědět o HDMI

Panasonic SC-PMX82. Nabídne víc než jen kvalitní zvuk!