NHL WINTER CLASSIC 2015

Téměř 43 000 diváků vidělo pod otevřeným nebem tradiční venkovní utkání NHL. Jaké to bylo tentokrát?

Hokej ilustrační

Washington

Letos padla volba na hlavní město USA, Washington. Proti místním Capitals se postavili Chicago Blackhawks. Domácím se skvěle povedl vstup do utkání a po brankách Fehra a Ovečkina vedli 2:0. Chicago se ale nechtělo nechat zahanbit. Ještě do první přestávky snížil Sharp na 2:1. Ve 4. minutě 2. třetiny pak vyrovnal skóre Brandon Saad. Za vyrovnaného stavu se šlo také podruhé do kabin.

Třetí třetina

Poslední dějství se hrálo opatrně na obě strany. Když už se zdálo, že utkání bude směřovat do prodloužení, byl minutu a 13 sekund před koncem vyloučen kapitán hostujících Blackhawks Johnatan Toews za hákování. A to se také hostům nakonec stalo osudným. Přesně po minutě Toewsova trestu se totiž trefil Troy Brouwer (mimochodem bývalý hráč Chicago Blackhawks) a rozhodl tak pouhých 13 sekund před koncem o tom, že z vítězství v letošním winter classic se budou radovat Wahington Capitals v poměru 3:2.