Liam Neeson hledá cizince v jedoucím vlaku. Bude to zase jízda jako Non-Stop?

Pravidelná a úplně běžná cesta vlakem z práce domů se zničehonic promění v pulsující a napínavý závod o život. Takhle stručně by se dal popsat nový film, kde hlavní roli ztvárnil Liam Neeson. Těšíte se zase na pořádnou akci? Máte na co! Koukněte na trailer k filmu.

Liam Neeson ve filmu Cizinec ve Vlaku

Do akčního thrilleru Cizinec ve vlaku nastoupil jako hlavní protagonista Liam Neeson. Jeho dechberoucí jízdu příměstským vlakem řídí režisér-strojvedoucí Jaume Collet-Serra. Mimochodem tahle dvojice už spolu natočila mysteriózní akční thrillery Non-Stop, Neznámý nebo Noční běžec a v novém filmu jsou znovu na té správné koleji.

O čem bude Cizinec ve vlaku

Michael McCauley žije spokojeně nudný rodinný život bez jakýchkoliv výkyvů. Prodává pojištění, s rodinou žije za městem, a do práce a zpátky dojíždí pravidelným vlakem. Každý den, už deset let, co odešel od policie. Dnešní den se moc nepovedl a stejně jako vždycky nastupuje do vlaku a těší se domů. Zdraví známé průvodčí i známé tváře. Dveře se zavřou, vlak se rozjede z nádraží a nic ještě nenasvědčuje tomu, že tahle cesta bude úplně jiná a že postava Liama Neesona si během ní sáhne na dno fyzických i psychických sil. Po chvilce jízdy si k němu přisedne atraktivní žena (Vera Farmiga) a položí mu jednoduchou, trochu znepokojující otázku: “Co jste za člověka?”

Zvláštní a smrtící hra. Přijde hrdina o rodinu?

Pod vlivem jejího osobního kouzla i obálky s penězi se Michael nechá vtáhnout do zvláštní a smrtící hry. Musí ve vlaku najít někoho, kdo tam nepatří. Když neuspěje, přijde o rodinu, pokud uspěje, dostane odměnu. Odmítnutí se nebere jako odpověď. Vlak uhání, tajemný vládce hry sleduje každý jeho krok a vzdálenost do cílové stanice se krátí. Než zastaví, šílená situace ve vlaku se promění v horečnaté pátrání, rvačky a střelbu. Je to hra nebo promyšlený zločin? Kdo je tajemný cizinec ve vlaku a proč ho má najít?

Kdo dělá Neesonovi společnost?

Potemnělá a tísnivá atmosféra příměstského osobáku není tak honosná, jako luxus Orient Expressu. Svůj pravidelný spoj má ale řada z nás a část děsivého napětí vyvolává právě obyčejnost a pocit, že nenápadný rozhovor s fatálními následky se může stát prostě komukoliv a kdykoliv. Geniální detektiv v nablýskaném rychlíku většinou vede noblesní a konverzační vyšetřování, na to ale nemá Liam Neeson čas. Vlak se blíží do cíle, mrtvoly přibývají a hlavní vyšetřovací metodou ve zběsilém tempu se stává pokus-omyl, pěsti a pistole. V dalších rolích se představí například Patrick Wilson nebo Sam Neill.

Trailer k filmu najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=4Mws7N10sXY&index=6&list=PLMjX-mAaDj_mXhowrCdk5nCPb6235RKvl

Autor: red

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Woody Allen: Pro ženské role si vybírá nejtalentovanější herečky! Co jste nevěděli o novém filmu Kolo zázraků?

Herecká čuňata aneb které hvězdy to opravdu přehnaly