Jiří Langmajer ve Viole vás vzdělá v kurzu pravidel noblesního života!

Mimořádná příležitost prožít „dálkový, korespondenční rychlo-kurz dandysmu“ pod vedením Jiřího Langmajera a Hanuše Bora je tu! Kdy? 27. ledna a 2. února. Kde? V divadle Viola v centru Prahy. Necháte se vyškolit?

Přípitek aneb Cihla

Představení Přípitek aneb Cihla vzniklo v loňském roce přímo pro divadlo Viola, coby originální dárek k padesátinám Jiřího Langmajera a stále se těší pozornosti a zájmu diváků. Vždyť kdo by se nechtěl na chvíli povznést nad obyčejné starosti všedního dne a uvěřit, že život nemusí být obnošená, ale naopak skvěle padnoucí vesta!?

Co vás čeká?                                              

Záminkou hry se stal, jak řekl její autor a režisér Tomáš Vondrovic, „dandy“ a „dandismus“. Zamračený Baudelaire a smějící se Wilde, romantický lord Byron a rokokový Watteau – to a dandyové? Co vlastně tyhle rozdílné povahy spojuje? A kdo to vůbec je – ten „dandy“? Rozhodně víc než jen móda: je to postoj – postoj k životu. O tom všem nevážně i vážně vyprávějí a v písničkách Emila Viklického zpívají Jiří Langmajer a Hanuš Bor. A proč je v podtitulu překvapivě právě slovo „cihla“? To se divák dozví hned v úvodu večera…

Co na to sám Jiří Langmajer?

„Přípitek aneb Cihla, dárek k mým padesátinám – to je velmi zvláštní představení, docela jiné, než všechno, co jsem ve Viole zatím zkoušel.  Je to hra, kabaret, je to procházka elegancí, šarmem a životním stylem. Kdo dnes ví, co je to dandysmus a co z něj v nás ještě zůstalo?! Přijďte snít a pojďte se s námi pobavit u sklenky vína.  A zapomeňte, že by dandy byl jenom svět mužů.  Své si v něm samozřejmě najdou i ženy,“ zve diváky Jiří Langmajer.

Dorazíte?

Autor: red

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Divadlo Spektákl letos představí tři novinky. První premiéru odehraje na konci října

Divadlo žije! Na co se vypravit?