Herec a zpěvák Jussie Smollett si vymyslel rasisticky motivované napadení! Jeho kariéra je nejspíš u konce a Spojené státy jsou v šoku!

U nás neznámý herec Jussie Smollett způsobil v USA velký poprask. Jeho údajné napadení rasistickými a homofobními příznivci Donalda Trumpa sám celé zinscenoval, aby zvedl svou popularitu. Teď bude mít co vysvětlovat, protože jasné důkazy hovoří proti němu.

Jussie Smollett lhal o svém napadení. Celé si zinscenoval!

K incidentu mělo dojít na konci ledna tohoto roku. Jussie Smollett oznámil napadení dvěma muži. Ti na něj měli údajně před hotelem v Chicagu křičet rasistické i homofobní urážky. Následně mu podle jeho výpovědi dali kolem krku smyčku z provazu a polili jej neznámou chemikálií. Uvedl, že útočníci dva běloši a vykřikovali heslo „This is MAGA country“, což je zkratka podporovatelů prezidenta Trumpa pro heslo Made America Great Again. Je tedy zřejmé, o co Smollettovi šlo, protože se následně prokázalo, že lhal a celý incident si vymyslel.

Slavný je ten, o kom se mluví

Incident vyvolal na sociálních sítích i v médiích pobouření. Za údajně napadeného herce se postavily filmové osobnosti a čin odsoudili i demokratičtí politici. Kritici Donalda Trumpa dostali do ruky další bič a Jussie Smollet smetl dvě mouchy jednou ranou, protože se jeho jméno začalo skloňovat úplně všude. To je také zřejmě důvod, proč celé napadení zinscenoval – svezl se na vlně všeobecného odsuzování rasismu a protlačování homosexuální menšiny. Chtěl zkrátka zvednout vlastní popularitu. Jak je z celé situace patrné, nedá dnes práci v médiích vytvořit lež, která se rychlostí blesku šíří světem a bez jakýchkoli důkazů veřejnost lynčuje domnělého pachatele. Takové případy se objevují stále častěji. Smollettovi to ale nevyšlo. Prezident Trump nyní žádá omluvu.

Nestačily mu peníze a chtěl víc

Smollet chtěl, aby mu filmová společnost zvýšila honorář. Poslal sám sobě výhružný dopis s rasistickými urážkami, a hned se s ním začal ohánět u vedení. Když plán nezafungoval, přistoupil ke tvrdšímu kalibru. Najal dva své známé, kterými jsou bratři Abel a Ola Osundairo, kteří jsou původem z Nigérie. S nimi komunikoval přes SMS zprávy, kde doslovně popisoval, jak má celý nahraný útok na něho vypadat. Policie prošla i záběry z kamer, kde bylo zjištěno, že si dva dny před incidentem dal s bratry na inkriminovaném místě sraz.

Najal si trenéry z fitka

Policie má i podrobnosti. Bratři Osundairovi dostali 3500 dolarů, a dalších 500 dolarů měli dostat po návratu z Nigérie, kam se měli na nějaké týdny „uklidit“. Bratři se už vyjádřili v médiích, že nejsou homofobové ani rasisté a že nejsou ani proti Trumpovi. Zkrátka se snaží vyžehlit, co se dá. Podobně jako Smollett, který ale dál trvá na své nevině. V médiích se dokonce rozhořčoval nad tím, jak vůbec může někdo útok zpochybňovat. To bylo ale ještě před tím, než na povrch vypluly důkazy o tom, že lhal. Jeho právník se i přesto nechal slyšet, že byl herec zrazen systémem. No, pokud tím myslí mobilní telefony a kamery, pak je to jistě pravda. Smollett byl propuštěn na 10 % z celkové kauce, a další jednání v jeho případu je naplánované na 14. března. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až tři roky ve vězení.

Autor: Eduard Havel

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Oscar 2019 je za námi! Předcházela mu kontroverze a petice filmařů. Které filmy uspěly a proč ceremoniál proběhl bez moderátora?

Fluidi jsou mladí teenageři, kteří se neidentifikují jako holky nebo kluci. Kde berou myšlenku, že je pohlaví věcí volby? Hrozí nám vyhynutí?

Loading...
Send this to a friend