Tipy jak se stát nejoblíbenějším hostitelem a vydělat balík na dovolenou

Včera jsme vám dali báječné tipy, jak si letos užít za málo peněz hodně cestování a také jak si na to vydělat potřebné peníze. Dnes je čas si podrobně říct, jak se stát nejoblíbenějším hostitelem, ke kterému se ostatní cestovatelé rádi vrací. Před tím, než se cokoli stane, budete potřebovat jen popis vaší nabídky, fotografie a cenu. Když to máte, poučte se z našich rad a tipů a užívejte si své nových možností na plno! Co tedy musíte vědět?

Než se pustíte do příprav vaší nabídky a vyděláte první tisíce…

Věděli jste, že…

  • Hostitelé kromě pokojů, bytů, apartmánů či domů nabízejí i netradiční formy pronájmu, např. v igloo, majáku či v domku na stromě.
  • Nejčastěji navštěvované země českými cestovateli jsou: Itálie, USA, France, Německo a Španělsko.

1. Buďte upřímní

Vytvořte popis nabídky, který nejvíce odpovídá realitě. Nepřidávejte do galerie šampaňské na nočním stolku, pokud ho všem hostům neplánujete skutečně kupovat. Nesnažte se z vašeho skromného bytu udělat za každou cenu luxusní bydlení, vaši hosté totiž nestojí o pětihvězdičkový hotel, ale o autentické bydlení ve skutečném domově. Čerstvými květinami na jídelním stole ale určitě nic nezkazíte.

2. Cenu nastavte podle nabídek v okolí

Někteří uživatelé serveru Airbnb (který se tímto druhem cestování zabývá) chtějí hlavně poznávat zajímavé lidi z celého světa, jiní si chtějí pronájmem svých bytů a domů především něco přivydělat. K tomu je ale potřeba uspět v konkurenci nabídek. Na příslušném webu se můžete podívat, za kolik nabízejí ubytování vaši sousedé a podle vybavení a velikosti bytu zvolit cenu podobně vysoko jako oni.

3. Domluvte se s hosty na všech pravidlech předem

Někteří hosté k vám přicestují až z druhého konce světa. Dodejte jim pocit, že si mohou být jistí všemi podmínkami ubytování. Nedopusťte, aby hosté až po příjezdu zjistili, že doma kouříte nebo že jim budete muset každé ráno vyvenčit psa. Stejně tak byste si i vy měli být jistí, že vše proběhne přesně podle vašich představ.

4. Poznejte vaše hosty

Prohlédněte si profily vašich hostů ještě před tím, než jim potvrdíte rezervaci. Před příjezdem si s nimi vyměňte pár zpráv, abyste věděli, co od pobytu očekávají, kam se chtějí podívat a s čím byste jim mohli pomoci. Zjistíte, jestli je zajímá spíše umění nebo gastronomie, zda jsou hodně upovídaní nebo spíše uzavření, a budete tak vědět, jaký pobyt po ně přichystat.

5. Ukažte jim město (pokud chtějí)

Během pobytu vaše hosty můžete pozvat na večeři, ukázat jim váš oblíbený bar nebo krásná místa, kam turisté většinou nezabloudí. Nic z toho není vaše povinnosti, ale často se stává, že po pár společných hodinách se z hostů a hostitelů stanou přátelé, kteří se pak vzájemně navštěvují i v budoucnu. Respektujte však přání hostů, pokud se vám bude zdát, že chtějí čas trávit raději sami, nebraňte jim v tom.

6. Zůstaňte v kontaktu

Buďte svým hostům k dispozici během pobytu. Dejte jim pocit, že pokud se někde ztratí nebo se jim cokoliv stane, tak vám mohou zavolat. Věnujte jim pár zpráv i po jejich odjezdu. Zeptejte se, zda dobře doletěli zpátky domů, a jak se jim u vás líbilo. Pokud budete v kontaktu i několik měsíců, zvýšíte tak své šance, že si u vás zarezervují ubytování i při jejich příští návštěvě.

Autor: red

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Cestovatelka bere svého psa na dobrodružné výpravy

Mladý cestovatel sbírá selfie se zvířaty. Jak to jen dělá?