Originální nápad: Ze spolupráce značky Vinea a prestižních vinařů vznikly netradiční degustační sety!

Dny se krátí, světla ubývá, ze skříní vytahujeme teplé pletené svetry. Během sychravých dnů hledáme malé radosti proti podzimním chmurám a doplňujeme vitamíny, aby se nám nachlazení vyhnulo obloukem. Skvělá volba je hroznový mošt: je nadupaný vitamíny, lokální a neuvěřitelně dobrý!

Letos se navíc můžete cítit doslova jako sommeliér. Tradiční značka Vinea totiž přišla s originálním nápadem. S prestižními českými, moravskými a slovenskými vinaři přivedla na svět degustační sadu pod názvem Kumšt Moštu. Šest různých lahví v limitované edici obsahuje 30 % hroznového moštu. Každá přichuť je vyrobená z jedné ze šesti odrůd pocházejících z exkluzivních vinařství a kumšt vinařů se v nápoji snoubí s extraktem z bylin a s ovocnou šťávou. V každé lahvi tak najdete úplně jiný chuťový příběh. A také připomínku tradičního řemesla a jeho produktu – vinného moštu.

Tradice vinné révy u nás stále žije díky vinařským rodům, v nichž se toto řemeslo předává z generace na generaci. Kumšt Moštu je cesta za připomenutím tohoto dědictví a jeho lokálního významu. „Jsme hrdí na dlouhou a pestrou tradici pěstování vinné révy. Česká, moravská a slovenská vína získávají ocenění doma i v zahraničí. Vždy se u nás ale pil také vinný mošt. Společně s vinaři chceme atraktivní formou ukázat, že bychom na tento produkt neměli zapomínat. Každé ze šesti lahví degustační sady Vinea Kumšt Moštu vtiskne jeden z vinařů osobitý charakter, podobně jako svému vínu,“ komentuje Ľubica Mieresová, manažerka značky.

vinea
Značka Vinea si ve spolupráci s vinařstvími připravili limitovaná edice nápojů.

Do kampaně Kumšt Moštu se na svých sociálních sítích zapojily také slovenská herečka a influencerka Mária Bartalos a za Česko herečka a influencerka Sabina Rojková. Ty postupně provedly fanoušky celým procesem výroby vinného moštu a představili vinařské řemeslo i jednotlivé vinice, z nichž degustační sada Vinea pochází. „Chceme i díky spolupráci s influencerkami ukázat mladé generaci Čechů a Slováků, co vše obnáší vinařské řemeslo a prostřednictvím různorodých odrůd hroznů vsadě Kumšt moštu ukázat jeho pestrost,“ vysvětluje Ľubica Mieresová.

Během kampaně herečky navštívily všech šest vinařství, a kromě představení exkluzivních příchutích Viney také vyzpovídaly vinaře, kteří na nich hospodaří a přiblížily cestu k vzniku hroznového moštu. „Díky projektu Vinea Kumšt Moštu poznávám nádherné české a moravské vinice a objevuji kulturu, která za pěstováním vína stojí. Být vinařem je velká dřina a celoroční tvrdá práce, ale je to neskutečně inspirativní,“ sdílela na svých sociálních sítích Sabina Rojková.

Netradiční kampaň vrcholí letos v listopadu. Po zářijovém moštobraní vznikala několik týdnů degustační sada Viney, která se začne prodávat 1. listopadu v síti Rohlík.cz. A co v ní najdete pro svou degustaci? Za česká vinařství se můžete těšit na Biovinařství Marcinčák z Mikulova a jejich Ryzlink rýnský s levandulí.

Vinné sklepy Kutná hora Vás potěší Svatovavřineckým s malinami, strážnické vinařství Žerotín představí Solaris s květy černého bezu. Slovenským lahvím Vinea Kumšt moštu vtiskne charakter řemeslné vinařství Brhlovce s Frankovkou a arónií. Sopečná vinice Čajkov potěší vaše chuťové pohárky Peseckou leánkou s kopřivou a Vinařství Bažalík ze Svätého Juru stvořilo Svatovavřinecké rosé se šípkem.

Jaká příchuť bude vaše nejoblíbenější?

Moštobraní

Hrozny pro degustační sadu Vinea Kumšt Moštu jsou pěstovány v prémiových českých, moravských a slovenských vinařstvích, kde se stále dodržují tradiční postupy pěstování hroznů a výroby vína. Důležitou součástí přípravy degustační sady Viney bylo i moštobraní – sběr hroznů, na který Vinea pozvala i svoje fanoušky a příznivce. Letošní veřejné Moštobraní se uskutečnilo v rodinném vinařství Vinné sklepy Kutná Hora, které navazuje na historickou tradici pěstování vinné révy v oblasti Kutné Hory sahající až do 12. století.

Účastníci akce prožili zážitky nabitý den, který obsahoval prohlídku vinice, workshop představující celý proces výroby vína i soutěž o nasbírání největšího vinného hroznu. Mohli si také vyzkoušeli to, jak se nasbírané hrozny třídí, lisují a ukládají do připravených kádí.

Společnost Vinea se tak snaží přibližovat kromě tradice pěstování vína v Česku i citlivý a udržitelný přístup k životnímu prostředí a k ochraně přírodních zdrojů.