5 tipů, jak se připravit na Suchej únor:

Jak těžké je zvládnout měsíc bez alkoholu? Pro jednoho brnkačka, pro jiného těžká zkouška vůle. Do akce Suchej únor se letos opět zapojí tisíce lidí a společně se zkusí vyhnout celý měsíc všem alkoholickým nápojům. Kdo vydrží, pomůže svému zdraví, kondici i peněžence. Navíc získá dobrý pocit, že má svoje pití pod kontrolou.
Jak se na měsíc bez alkoholu nejlépe připravit? Chce to plán!

kofola
  1. Počítejte s pokušením a sežeňte si parťáka na měsíc bez alkoholu

Mít kamaráda, který vždycky ochotně přispěchá na pomoc, se hodí kdykoli. Během Suchýho února obzvlášť. Pokud se rozhodnete vydržet měsíc bez alkoholu, je ideální mít parťáka, který do toho půjde s vámi. Můžete se vzájemně podporovat, trávit společně čas a volat si v krizových chvílích. Domluvte se, že když na vás přijde chuť na pivo nebo jiný alkohol, zavolejte kamarádovi, bavte se o jiných věcech a uvidíte, že za chvíli touha po skleničce pomine.

2. Sranda je i bez alkoholu

Když vynecháte alkohol, neznamená to přece, že se nemůžete bavit. Vídat se s kamarády, dát si dobré jídlo nebo si užít klidný večer s partnerem jde i bez popíjení. Nebuďte dopředu otrávení, že si bez pití nic neužijete. S čistou hlavou budete stejně dobrý společník jako předtím. A historky vašich kamarádů nebudou o nic míň legrační. Navíc si je budete pamatovat i druhý den.

3. Počítejte s pokušením

Dopředu počítejte, že nastanou chvíle, kdy vás bude lákat si dát skleničku. Může to být nečekaná oslava s kolegy nebo objev zapomenuté lahve ve špajzu. Když budete na tyto situace připravení, snadněji odoláte. Řekněte známým i rodině, že teď měsíc nepijete a připijete si s nimi raději nealkem. Odneste z domu nastřádané lahve alkoholu a nové nekupujte. Pokud jste zvyklí si dát pivo nebo víno po příchodu domů, vyměňte je raději za Kofolu, která vás osvěží stejně, ale na rozdíl od alkoholu po ní nebudete otupělí.

4. Těšte se na zážitky

Bez propařených večerů a kocovinových rán vám zbude spousta času na věci, ke kterým se jindy nedostanete.  Naplánujte si výlety a návštěvy, které jste chtěli už dávno podniknout. Bez alkoholu budete i méně unavení, proto energii využijte třeba na sport nebo učení se novým věcem.

5. Dopřejte si odměnu

Předem si řekněte, jak se odměníte, pokud měsíc bez alkoholu zvládnete. Samozřejmě by to neměla být kalba do němoty, ale spíš dárek, který pořídíte sami sobě. Může to být třeba sportovní vybavení, lístky na koncert nebo šperk. Prostě něco, co si tak často nedopřejete a udělá vám to radost. Můžete si to pořídit z peněz, které jste ten měsíc neutratili za alkohol.

Více informací a tipů, jak zvládnout Suchej únor najdete na suchejunor.cz.

Kampaň Suchej únor

Cílem akce Suchej únor je upozornit na to, že v České republice je až milion lidí, kteří nemají svoje pití pod kontrolou. Účastníci se zavazují, že vydrží celý měsíc bez alkoholu. Díky registraci na stránce suchejunor.cz se mohou lidé vzájemně podporovat a sdílet zážitky. Oporou jim bude mimo jiné nově vydaná kniha Suchej únor: 28 důvodů proč ochutnat čistokrevnej život. Mezi hlavní partnery kampaně se letos zařadila tradiční československá značka Kofola.

Osvětová kampaň se stala tradicí, jejíchž účastníků každoročně přibývá. Loni se do výzvy zapojilo asi 9 procent dospělých Čechů, tedy 600 tisíc lidí. Podle průzkumu, který si organizátoři nechali zpracovat, měla díky měsíční abstinenci většina účastníků více energie, lepší spánek a zlepšil se jejich vzhled.

Kniha
Kniha Suchej únor vám pomůže zůstat „na suchu“!

Soutěžní otázka:

Kolik procent dospělých Čechů se loni zapojilo do kampaně Suchej únor a zkusilo vydržet měsíc bez alkoholu?

Soutěž probíhá do 26.2.2021.

Soutěž ukončena.