Raw Art Wrestling: ilustrátorská bitva se nezadržitelně blíží!

Milovníci komiksu a ilustrace zbystřete! 14. ledna se totiž uskuteční semifinálové kolo ilustrátorské soutěže Raw Art Wrestling. Během napínavého večera se přímo před zraky diváků odehraje napínavá bitva ilustrátorů. Co bude k vidění? A jak se soutěžilo v předchozím ročníku?

RAW je perfektním startovacím můstkem v oblasti ilustrace a také možnost ukázat skicák zkušenějším kreslířům, vyslechnout si rady, seznámit se s novými lidmi a hlavně si zakreslit. Půjdete se podívat?

Všech dvacet semifinalistů bude muset během 90 minut zkomponovat dílo podle zadání odborné poroty. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích: analog, tedy malba štětcem na plátna, a digital za pomoci grafických tabletů. O absolutním vítězi pak rozhodně nemilosrdná porota. Program 3. ročníku nabídne oproti těm loňským také celodenní blok přednášek autorů české, ale i zahraniční ilustrátorské scény. Kreslící řežba pak vypukne přesně ve 20 hod. DRAW OR CRY!

Nový systém soutěže

„V letošním roce jsme se rozhodli pro zcela nový systém soutěže. Od června do prosince roku 2016 proběhlo celkem 5 online kvalifikačních kol, kterých se účastnili i ilustrátoři z celé Evropy a RAW se tak poprvé za dobu své existence stal mezinárodní soutěží. Celkem se přihlásilo přes 100 ilustrátorů s naprosto senzačními kresbami. Vybrat 20 postupujících semifinalistů bylo sakra těžké. Už teď se těšíme, co během živého battlu předvedou,“ říká Vladimír Strejček, ilustrátor a zakladatel vizuálního studia DRAWetc., které RAW již třetím rokem pořádá.

Akce poběží celý den

Z původně večerní akce se v letošním roce stane event na celý den. Kromě soutěže v analogové a digitální ilustrařině se mohou návštěvníci těšit na odpolední přednášky českých a zahraničních umělců. Mezi zahraniční hosty patří například odborník na mural Art, Lee Bofkin z Anglie či Jama Jurabaev, který je master v ilustraci pro herní a filmový průmysl. Z české scény pak vystoupí například brněnský komiksový autor a ilustrátor Tomáš Kučerovský či Jan Šrámek. Pro ty, kteří se nestydí za svou kreativitu, je od 12 hod. připraven bohatý doprovodný program – hodiny kreslení Drink & Draw modelů a modelek v unikátních cosplay kostýmech, soutěže, aukce vinyl toys a další ilustrátorské lahůdky.

Od osmi to vypukne

Ve 20 hod. pak vypukne samotná semifinálová ilustrátorská řežba RAW. Odborná porota, složená z významných umělců (Vladimír Strejček, Jama, Jurabaev, Marek Linhart, Lee Bofkin, Michal Suchánek), vyhlásí téma, soutěžící mají následně 90 minut na jeho zpracování. V první kategorii analog si síly poměří ti, kteří umí zacházet s tradiční technikou a budou se ohánět fixy, štětci, tužkami nebo spreji. Kategorii digital budou reprezentovat borci, kteří tvoří pomocí vektorové grafiky, samozřejmě na tabletech a počítačích. O osmi soutěžících, kteří postoupí do napínavého živého finále, které se uskuteční v březnu 2017, rozhodně porota a přítomní diváci. A kam dorazit? Do prostor agentury Ogilvy, Přívozní 1064/2a na Praze 7.

Autor: red

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

15 nejzajímavějších účastníků soutěže vousů a knírů v Nashvillu (2016)

Povedená jídla, která by mohla jít do muzea. Jsou jako z jiné galaxie! (21 fotek)