Nízká sexuální touha může být frustrující. S poruchami vzrušivosti u mužů prý pomůže světelná terapie! Umí jasné světlo zvýšit chuť na sex?

Muži s nízkým pohlavním pohonem už si nemusí dělat vrásky. Italové přišli na řešení, jak to v posteli všem natřít. Zařadit z jedničky na dvojku a výš se totiž dá s pomocí světelné terapie. Jak to, že díky jasnému ozáření můžete mít větší chuť na sex?

Větší chuť na sex díky ozáření?

U mužů se vyskytuje nízká sexuální chuť a touha, jestliže je vlivem nějakého defektního tělesného vývoje snížena tvorba mužských pohlavních hormonů, popřípadě tyhle nesmírně důležité součástky úplně chybí. Sexuologové se shodují, že při normálním tělesném vývinu a normálním hormonálním zásobení se tato porucha vyskytuje vzácně. Tito muži pak mají sníženou potřebu uskutečňovat sexuální styk. Nutno však podotknou, že i při této nižší frekvenci se pohlavní styk zdaří bez problémů. Vyhráno ale zdaleka není ani u ostatních.

Něco jako mužská frigidita

Existují i období, během kterých se nezájem o sex tak nějak objeví přechodně a bez udání důvodu. Odborníci to přičítají tak zvané situací depresi, jejíž příčiny mohou být různé. Pokud se i vám několikrát povedlo, že se styk prostě nevydařil, víte, co je to zoufalství. Stačí špatná zkušenost s milenkou, pošlapané sebevědomí, popřípadě nešťastně zvolené léky, a pak jsou dokonce i ranní erekce méně časté. Vinou těchto událostí dochází ke snížení vzrušivosti, otupuje se pocit vnímání zrakových a dotekových sexuálních podnětů, zájem o sex mizí. Řešíte teď něco takového? Věřte Italům, ti se toho nebojí!

Fiat lux, tedy budiž světlo!

Citát z latinské Bible znamená mnohem víc než jen pouhá slova. Italští vědci přijali 38 mužů s diagnózou poruchy sexuální touhy nebo vzrušivosti. Obojí, jak již bylo řečeno, patří k nelichotivým podmínkám, které charakterizují nedostatek zájmu o sex. Polovina těchto dobrovolníků přitom byla vystavena přímému, jasnému světlu.

Celé to probíhalo tak, že každé ráno skupinka, která by se dala označit za sexuální netáhla, seděla 30 minut před světelnou krabicí. Ta chlapíky vystavila 10 000 luxům světla. Lux je měřítkem toho, kolik světelného toku se rozprostírá v daném čase na dané ploše. Pro srovnání, přímé sluneční světlo může dosáhnout až 100 000 luxů, během zamračeného dne si člověk přijde jen asi na 1 000 luxů. Kancelářské osvětlení dosahuje hodnot 320 až 500 luxů.

Sexuální polepšovna na 14 dní

Po dvou týdnech muži, kteří dostávali léčbu jasným světlem, zaznamenali lichotivé skóre sexuálního uspokojení a zájmu, jež bylo třikrát vyšší než při zahájení experimentu. Kluci z druhé skupiny vykazovali jen mírné zlepšení svého stavu. „Ti, kdo se vystavili světlu, zvedli svoji hladinu testosteronu, který je důležitý pro povzbuzování libida,“ nechala se slyšet vedoucí výzkumná pracovnice Andrea Fagiolini ze Sienské univerzity.

„Díky jasnému světlu tělo produkuje chemikálie nazývané jako luteinizační hormon. Ten je považován za přítele sexuální touhy. Podporuje totiž produkci testosteronu,“ tvrdí doktorka Andrea Fagiolini. To ale neznamená, že teď u okna prosedíte celé hodiny. Vytažené žaluzie vás nespasí.

Světlejší a bouřlivější zítřky

Pokud chcete se svojí línou touhou něco udělat, je nutné zajistit si stejnou intenzitu světla, jakou použili italští vědci. A radši o tom všem předem promluvte se svým lékařem. Může vás ve spojitosti s poklesem libida prvotně otestovat na jiné problémy, jako je třeba nízká hladina testosteronu, potíže se štítnou žlázou nebo onemocnění ledvin.

A co vy, seděli byste každé ráno před světlem, kdybyste věděli, že to funguje?

Autor: Adam

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Méně sexu kvůli smartphonům, sociálním sítím a streamovacím službám. Co se stane vašemu tělu, když si dáte pauzu od styku?

Cvičení ke zvýšení sexuální výdrže. Spokojený intimní život ve vztahu je základ! Jak mít ocelový jazyk i tělo?

Loading...
Send this to a friend