Nejabsurdnější televizní reportáže. Co naši kolegové převratného objevili?

Také občas nevěříte vlastním očím, co všechno zprávaři pustí do éteru? Podívejte se na výběr několika vypečených bizarností, co se v televizi rozhodně neměly objevit.

Slavná bába pod kořenem

hluboce lidským příběhem se TV Nova vytasila v roce 2012. Tklivá reportáž pojednávala o nebohé paní, která se šla po večerním grilování projít do lesa a zůstala zaklíněna mezi kořeny stromu. Nemohla zavolat pomoc, ani se vyprostit. Záchrana přišla až po jedenácti hodinách. Prostě příběh, ve kterém je všechno – spadlé buřty, vojáci z první světové války i teplá moč na zahřátí:

Lekce fyziky pro pomalejší

Jen o pár měsíců později jsme mohli vidět podobnou perlu, tentokrát z fyzikálního soudku. Je dobře, že se hlavní televizní zprávy starají i o vzdělání diváků a jednoduchými, a přitom hodnotnými experimenty ukazují jinak nepochopitelné divy přírody. Nebo vás by snad napadlo, co se stane s vodou v minusových teplotách? A nezapomeňte – bude hůř…

Ve vyhřátém autě bývá horko

Když to vyšlo se zimou, poslouží i teplo. K překvapení všech diváků totiž v letních měsících dosahují teploty mnohem vyšších hodnot, nežli je to tomu v zimě. Správní žurnalisté nemohou tato zjištění nechat jen tak, proto se nabízí další várka pokusů. Tentokrát ovšem s menším úspěchem, jelikož třicetistupňová vedra na dobrou omeletu přece jen nestačí.

A další experiment, tentokrát s marmoškou

„Kolega Ladislav Hruška rozplétal záhadu padajícího namazaného krajíce chleba.“ Takto s grácií uvedl Rey Koranteng další perlu televizního vysílání. Vědecký přístup k tomuto ožehavému tématu na našich obrazovkách dosud chyběl. Doplnění, že ke stejnému závěru jako Láďa Hruška dospěli i vědci z Manchesteru, je už jen sladkou tečkou na děsivém dortu televizního zprávařství.

Nejnovější přírůstek

A že investigativci z Novy neusínají na vavřínech, dokazuje jen pár měsíců stará reportáž o tom, že vosy píchají. Jistě, je užitečné si to občas připomenout, ale dvouminutová dramatická reportáž v primetimu je možná trochu přehnaná, nemyslíte? Udělejte si obrázek sami:

Ani ostatní nezahálejí

Chyby v reportážích či zpravodajských vstupech se ale dějí na všech televizích a to pěknou spoustu let. Komik Miloš Knor pojmenoval všechny tradiční typy reportáží, které se ve zprávách musejí vyskytnout. Je vidět, že bizarní zprávy o počasí, hlubokých lidských příbězích a nepochopitelných experimentech nejsou doménou pouze komerční stanic.

Nejsme v tom sami!

Ale nemyslete si, že se tyhle libůstky dějí jen na našich televizích. Po celém světě se totiž každou chvíli odehrávají reportáže, kde se něco pokazí. Ať už se jedná o samotný nápad, nebo jeho provedení, nepovedených záběrů je vždy dostatek. Zlepšete si den s jejich výběrem:

Na kterou vaši oblíbenou reportáž jsme zapomněli? Připomeňte nám ji v komentářích.

Autor: Rimsy

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Žhavé téma: V pátek se nezabíjelo jen ve Francii! O čem ještě média nemluví?

Vtipné situace, ze kterých půjdete do kolen