Nechce se vám do kina? Pak právě pro vás máme řešení!

Ne vždy je nálada zajít do kina. Máme doma televizi, dvd přehrávač, tak proč se pohodlně neusadit a nepodívat se na film režiséra Davida O. Russella Špinavý trik z roku 2013.

Snímek Špinavý trik vznikl volně na motivy jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států amerických. Vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou Sydney Prosser (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), jenž se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává mezi jerseyské politické machinátory a mafiány a všichni se ocitají ve světě, který je nebezpečný a lákavý zároveň.

Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella (Fighter, Terapie láskou) je i Špinavý trik snímkem, který stírá hranice žánrů a který staví na syrových emocích a situacích, v nichž se rozhoduje mezi životem a smrtí.

Film byl nominován na 10 Oskarů, včetně Nejlepšího filmu.

BONUSY:

• Z natácení filmu Špinavý trik

• Vynechané a prodloužené scény

Délka: 132 min.