Milovníci piva žijí déle než ti, kteří se mu vyhýbají. Podle vědců může je nápoj velmi užitečný

Nakonec nás vědci potěšili dobrou zprávou. Pivo je považováno za velmi užitečný nápoj − tento článek můžete ukázat své milované ženě pokaždé, když půjdete s kamarády na pivo.

Právě tento týden byly oznámeny výsledky několika velkých studií: vědci z Univerzity v Pensylvánii zkoumali 8000 dospělých mužů a dospěli k názoru, že pivo může skutečně pomoci snížit riziko mrtvice.

Číňané naproti tomu zjistili pozitivní účinek pěnivého nápoje na potenci − a pokud vám to nestačí, pak existuje ještě devět dobrých důvodů, proč byste neměli večer vynechat skleničku či dvě piva.

Delší život

Podle výsledků výzkumu odborníků ze společnosti Virginia Tech může mírná konzumace piva skutečně prodloužit život. Vědci se domnívají, že je to způsobeno blahodárnými účinky chmele a sladu na srdce.

Milovníci piva žijí déle než ti, kteří dávají přednost tomu, aby se pěnivému nápoji vyhnuli − a to je prokázaná skutečnost.

Nejlepší dieta

Timothy Spector, profesor na Royal College v Londýně, věří tomu, že světlé pivo vede ke ztrátě hmotnosti. Podle jeho výzkumu pomáhají prospěšné střevní bakterie trávení. Hlavní věc je nejíst zdravé bakterie, nejsou zas až tak užitečné.

Pokračování textu na další straně

POKRAČUJTE NA DALŠÍ STRANU >