Milostné aférky špionů: Láska hýbe i tajným světem!

Za druhé světové války existovala kromě front a otevřených válečných konfliktů, i jiná bojiště. V zázemí totiž probíhala nemilosrdná tajná válka plná nebezpečí a falešných hráčů pracujících pro obě strany. Cílem agentů bylo získat životně důležité informace. Hlavní roli tu hráli špioni a tajní agenti, z nichž nejeden měl dvojí tvář, a to nejen v profesním, ale dokonce i v milostném životě. Věděli jste, že skutečný James Bond pocházel z Jugoslávie? Zasvětíme vás!

Jak to bylo s Jamesem Bondem…

To všechno se Od 12. září můžete sledovat každý pracovní den ve 22:00 premiéru napjatých příběhů ze života tajných agentů v pořadu Špioni za 2. světové války na stanici Spektrum. V jedné z epizod se seznámíte také s příběhem opravdového Jamese Bonda, který byl ve skutečnosti trojitým agentem! Neodolatelný lamač ženských srdcí, agent 007, pocházel z Jugoslávie a jmenoval se Dušan Popov. Jeho šarmu si povšimla i známá francouzská herečka Simone Simon, se kterou prožil vášnivý románek, jenž neunikl zvídavému oku novinářů a veřejnosti.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Pro svou povahu byl přezdíván „muž žen“ a dokázal k tomu ještě provádět špionáž hned na třech frontách. Srbové ho přezdívali Duško, pro Brity se představoval jako Tricycle (v překladu Trojkolka)  a německý Abwehr ho znal jako Ivana. Jediný, kdo Dušanovu kouzlu nepodlehl, byl šéf americké FBI Hoover, kterému se nelíbil Popovův hýřivý životní styl. Když byl nasazen v Americe, dozvěděl se o vražedném plánu na Pearl Harbour a rozhodl se zalarmovat FBI. Bohužel, Hoover jeho varování nevyslyšel a dost možná tak způsobil jednu z největších válečných katastrof historie jen kvůli žárlivosti na šarmantního Dušana.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Agent A-54 ve službách žen

Ani Československu se špionské milostné aférky nevyhnuly. Vyprávět by o tom mohl dvojitý agent s přezdívkou A-45, vlastním jménem Paul Thümmel. Před rokem 1933 pracoval jako pekař, ale toužil po mnohem akčnějším zaměstnání. Odložil proto zástěru a přidal se k německému Abwehru. Do šlamastiky ho nedostala žádná nevydařená tajná operace, ale ženy, pro které měl obrovskou slabost.

Za rok a půl se dokázal agent A-54 hned několikrát bláznivě zamilovat. Zdroje tvrdí, že za rok a půl měl hned pět partnerek, které vyváděl do společnosti. Kvůli nedostatku finančních prostředků pro sňatek s jednou z nich, s tajemnou Yvonnou, nabídl svou spolupráci československé rozvědce. Plán byl jednoduchý – využívat dobrých vztahů s oběma stranami a rozprodávat informace. Tak se mohl Paul konečně finančně postarat
o své další vyvolené. 

A zase ta tchýně!

Mezi ženami se v agentské sféře také objevilo hned několik nestálých krásek. Jednou z nich je současná ruská špionka Anna Chapmanová, která se u nás proslavila především erotickými fotografiemi, které sama nešikovně umístila na sociální sítě. Anna byla podle svého exmanžela nejkrásnější dívka, jakou kdy potkal.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Vzali se v roce 2002 a až do roku 2005 žili spokojeným životem zamilovaného páru. Bohužel ve chvíli, kdy se jejím posláním stala špionáž, se vše radikálně změnilo. Anna se zamilovala hlavně do peněz a několika mocných mužů. Válku sváděla nejen jako tajná agentka, ale také jako manželka. Největší spory prý měla s tchyní, která, když Anna v roce 2006 opustila manžela, pronesla: „Já jsem to říkala!“ Anna nakonec využila své krásy a nechala se nafotit hned pro několik pánských časopisů a na peníze už nikdy nezanevřela. V současné době je její jméno spojováno hlavně s pašováním drog.

Autor: red

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Všeli-NEJ-jaké honičky a jízdy ve filmech roku 2015

Závidíme, nový Aston pro Jamese Bonda!