Kamarádi s výhodami. Jak poznat, že od vás milenka chce vztah a ne jen sexuální hrátky

Je milá, hezká, obětavá a ráda polyká. Taková se neopouští. Zvlášť, když je vaší kamarádkou, která vás po orgasmu pošle domů. Není to sen? Ve většině případů bohužel ano. Skoro každá holka, se kterou spíte, touží po vztahu!

Kamarádi s výhodami. Co když od vás chce milenka raději vztah než sex

Rozkoš má mnoho podob. Kamarádi s výhodami nebo také přátelé na sex jsou definováni jako dva přátelé, kteří mají občasný sex bez citové zainteresovanosti a příslibu monogamního vztahu nebo jiného závazku. Někomu to zní určitě to skvěle.

Zvednete telefon, domluvíte si schůzku, když na ni máte náladu, nemusíte se zabývat celodenní předehrou, skočíte na to, užijete si a zase odcházíte – třeba i bez ranního kafe a vyčištěných zubů. Žádné výčitky, dohady o pozdních příchodech, žádné lpění na hloupostech. Výhody jsou nepopiratelné, jenže není všechno zlato, co se třpytí. Zombie z hrobu nevylézají jen na Halloween.

Křišťálově čisté úmysly

Když se vy a ona rozhodnete pro tenhle typ hrátek, měli byste počítat s jistými komplikacemi. Vždycky totiž hrozí, že se od vás kamarádka citově neoprostí, což mezi dvěma (sexuálními) přáteli může nadělat paseku. Jak často se něco takového stává? Z konkrétních dat amerického výzkumníka a psychologa Justina Lehmillera nejspíš budete v šoku.

Tenhle odborník osobně provedl online anketu mezi 411 dospělými ve věku od 18 do 65 let, z nichž všichni uvedli, že mají alespoň jednoho kamaráda na sex. Nutno podotknout, že se v 86 % „vzorků“ jednalo o heterosexuály. V dotazníku sestaveném uvedeným expertem čekalo pár záludných otázek. Třeba jako ta, jestli doufáte, že sex zůstane zase sexem. A tady už to začíná skřípat. Tak jako se muži neumí mazlit bez postranních úmyslů, ženám dělá problém nastavovat své tělo jenom pro zábavu.

Naděje umírá poslední?

Zatímco drtivá většina žen (69 %) doufá, že sex dřív nebo později přeroste v něco víc, většina mužů (60 %) chce, aby věci zůstaly takové, jaké jsou. Jinými slovy, ženy stav nazvaný kamarádi s výhodami vidí jako dočasný, kdežto pro chlapy je to konečná a naprosto vyhovující stanice. Z těchto důvodů si i vy dejte pozor na signály, které prozrazují, že jste povýšili z kamaráda-milence na potencionálního partnera opravujícího kapající kohoutky.

Kdy už si vás háčkuje?

Najednou vás kontaktuje, i když vlastně není důvod. Mezi orálním sexem a prstěním se vyptává, jestli kromě ní máte i někoho jiného. „Jo? A co k ní cítíš? Jak to s ní máš?“ Mění své plány jenom proto, abyste se mohli vidět nebo spolu spát. Pouští si vás do života, což znamená, že má tendenci představovat vás kamarádkám, nebo, v tom horším případě, rodině. Ovšem to stále není všechno. Ta s probuzenými city se dá odhalit i díky důvěrnějším dotykům.

Dřív si na vás zajezdila, dala sprchu a odešla, teď chce usínat v objetí, společně sledovat filmy a líbat se – nejen v rámci předehry, ale i před domem, jen tak! Pro vysvětlení, opravdové „důkazy lásky“ jsou bezprostřední, tak buďte ve střehu. Mimochodem, konečná je to v případě, kdy svoji důvěrnost projevuje mateřskou péčí. Odfoukne vám smítko ze saka, upraví límeček nebo vlasy, a v poslední fázi začne říkat „my“. Tady už je rozhodnutí na spadnutí. Ber, nebo nech (utíkej).

Jak jste na tom s kamarádkami na spaní vy? Nebo dáváte přednost plnohodnotnému vztahu?

Autor: Kristýna Vágnerová

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sexuální předehra po chlapsku. S tímhle návodem budete mít úspěch zaručený

Dobrovolný sexuální půst. Počet nesouložících do věku třiceti let se za dvacet let ztrojnásobil