Bitters Czech Bowl XXV: Ostrava bojuje o domácí finále. Jak to dopadne?

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července na Městském stadionu v Ostravě a místní tým Aquaponik Ostrava Steelers má po loňské finálové prohře s Prague Black Panthers unikátní šanci zúčastnit se domácího zápasu o titul.

Bitters Czech Bowl XXV

Na stadionu, kde fanoušci kopané nedávno s Baníkem slavili záchranu v první lize, a kde v minulých letech zářila sprinterská superhvězda Usain Bolt, se v polovině července utkají letošní nejlepší týmy České Bitters ligy amerického fotbalu ve finálovém klání nesoucí název Bitters Czech Bowl XXV. Jeden zápas o všechno už od roku 1995 určuje českého šampiona v americkém národním sportu, který si každým rokem v zemi získává větší a větší popularitu. Dominantním klubem Bitters Czech Bowlu jsou v současnosti Prague Black Panthers, kteří vyhráli posledních pět titulů v řadě.

Jediný mimopražský šampion

Jediným mimopražským šampionem je tým Ostrava Steelers, který triumfoval v roce 1997 a jeho hlad po účasti v samotném finálovém Bitters Czech Bowlu XXV je tedy obrovský. O účastnících letošního finále se rozhodne v semifinálových zápasech 7. a 8. července. Jisté vítězství v základní části ligy mají suverénní Prague Black Panthers. Ti zatím všechny své zápasy vyhráli i za pomoci zahraničních importů, running backa Willliama Younga a safetyho Matthew Vinala. Black Panthers v první repríze loňského finále ostravské Steelers jasně porazili. V odvetě v Ostravě však zvítězili jen těsně 20:16.

Ostravští Steelers mají našlápnuto do finále

V ostravském týmu po nevydařeném začátku sezony skončili hrající trenér Luke Wildung, finský quarterback Henri Väänänen i dánský lineman Jimmi Nannberg. Trénink však nadále vede hlavní trenér, defenzivní koordinátor a zároveň aktivní obránce Garreth Griffeth. Útok posílil americký quarterback Steven Wilken. Steelers se zvedli a po víkendovém vítězství v Praze nad Lions drží naději, že skončí v základní části na druhém místě. To by jim zajistilo v semifinálovém střetu, v němž se utkají znovu s Lions, výhodu domácího hřiště.

Už 14. července

O soupeři Prague Black Panthers pro druhé semifinále se rozhodne v posledních zápasech základní části, která končí již 24. června.  Vítězové semifinálových bojů se pak sejdou 14. července v samotném finálovém utkání zvaném Bitters Czech Bowl XXV. Zápas o titul se stal společenskou událostí, která poutá každoročně velkou pozornost diváků. Před dvěma lety v Eden Aréně v Praze navštívilo utkání mezi Black Panthers a příbramskými Bobcats rekordních 4 526 diváků, televizní přenosy sledovalo přes 300 000 lidí.

Ostravský Bitters Czech Bowl

I ostravský Bitters Czech Bowl nabídne fanouškům široký doprovodný program, včetně vystoupení cheerleadeers, DJ, praktických ukázek amerického fotbalu a tentokrát se také přidá akrobatická show modelů letadel. Návštěvníci budou mít k dispozici i tradiční tleskadla s infografikou, kde najdou základní principy a pravidla amerického fotbalu.

Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketlive. Do 30. června se prodávají za 150 korun, od prvního července za 200 korun, VIP vstupenka s bohatým rautem je pak k dostání za 950 korun.

Více na: www.caaf.cz/finale

Autor: red