Slabá erekce. Problém, o kterém se nemluví, ale brzy bude!

Říká se, že když se chce, tak všechno jde. Není to tak docela pravda. Někdy se opravdu chce, ale ON neposlouchá. Vyhubí nás všechny slabá erekce, nebo se nad ní dá vyzrát?

Problém s erekcí

Problémy s erekcí postihují muže všech věkových kategorií, a to počínaje pubertou, kdy začátky jsou prostě začátky. Člověk by chtěl všechno uspěchat a mít to dokonalé, ale bohužel, systém přestává fungovat přesně ve chvílích, kdy si to nejméně přejeme. A poznáme to všichni. Dřív nebo později.

Podle průzkumu agentury STEM/MARK pod záštitou Sexuologického ústavu 1. LFUK a VFN 54 % mužů ve věku 35-65 let trpí lehčí či těžší formou poruchy erekce. Středně těžkou a těžkou poruchu erekce má 26 % maníků.

Jednorázovka versus denní chleba

„Alespoň jednou v životě to prožije každý muž, který je ve středním nebo vyšším věku. Toto ojedinělé selhání není vlastně porucha. Aby z toho porucha nevznikla, záleží na dalším postoji muže,“ popisuje sexuoložka Jaroslava Pondělíčková-Mašková, která této problematice věnovala kapitolu v knize O sexualitě a partnerských vztazích. Jenže jí se to řekne, když nemá brabce!

Krutost přírody. A proč?

Jakmile ke stávkám toho pacholka dochází opakovaně, můžete si být jistí, že za to může kouření, obezita, zvýšení krevní tlak, nedostatek fyzické aktivity, stres, zvýšená hladina cholesterolu, cukrovka, psychické vypětí… No, a co teď, že jo?

Jste-li ve středním či vyšším věku, okamžitě podléháte panice, zda nebudete už se sexem končit. Zanedlouho přijdou deprese. Při selhání se začnete omlouvat, vyjadřujete frustraci a nakonec se před milenkou budete i litovat! Prostě nejen že je po sexu, ale i po atmosféře. Ale takhle je to špatně!

Co dělat, když nestojí?

V ideálním případě se zasmějte, řekněte, že každý den není posvícení, a přejděte na další aktivity, které milence tuto výluku vynahradí. Jestli ji obšťastníte prsty nebo pusou, je v podstatě úplně jedno, ale mějte na paměti, že vytvářejí příjemného ovzduší je klíčové, protože jedině tak se v selhání nikdo z vás dvou nebude vrtat.

Jasně, že obvykle pomáhá, když ona sama naznačí, že s tím nemá problém a chce unavit i jinak než klasickou souloží, ale přiznejme si, že takových pokladů se vám do postele dostane málo. Jestli ta vaše pořád něco plká, buďte v klidu.

Moderní medicína zná řadu způsobů, jak se s tím vypořádat, ale podle některých odborníků je na jejich podávání (orálně i injekčně) času dost, protože právě takové selhání považují za příležitost, jak věnovat pozornost rozvíjení a zkoumání nových technik, za což je každá ženská ráda. Ostatně, kde kdo si dneska může zkusit, jaké to je, zacházet s vakuovou pumpou… Jestli se dotyčná nezabaví takhle, nechte ji, aby si pro sebe vybírala nějaký moderní vibrátor, který vy budete obsluhovat.

Jak to vidí přední český androlog?

Akorát si pro samou zábavu udělejte chvíli na lékařské vyšetření, protože zvlášť muži po čtyřicítce by erekční problémy neměli házet za hlavu. Může se jednat o závažnější problém, než třeba ten psychický. Řeč je o riziku mrtvice nebo infarktu. Není to sranda. Ale zase může být!

Karel Kočí, odborník na zdraví mužů, tvrdí, že změna životního stylu, tedy dieta a cvičení, zlepšila u jím zkoumaného vzorku obézních mužů všechny sledované parametry včetně erektilních dysfunkcí, a to bez jakékoli léčby! Takže se sebou koukejte začít něco dělat, pánové, ať nevymřeme!

Autor: Daniel

Loading...
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sportovní terminologie v sexu

Aby nádobíčko šlapalo jako hodinky

Loading...
Send this to a friend