Prostitutky jako špiónky. Jak ovlivnily zásadní světové dějiny a proč?

Ne nadarmo se říká, že kam čert nemůže, nastrčí ženskou. Třeba taková prostituce je vlivnější, než si vůbec dokážete představit. Ženské klíny svrhávají vlády a pomáhají vyhrávat války. Jeden stojí i za pádem Jericha. Nevěříte?

prostituce a dejiny

Prostituce bývá nazývána nejstarším lidovým řemeslem. Ovšem podle českého sexuologa Radima Uzla pro toto tvrzení nemáme v psané historii lidstva žádný důkaz. Podle něj se zdá, že ještě starším řemeslem bylo hrnčířství. Ať už je pravda jakákoli, nelze popřít, že fenomén prostituce provází člověka od dávných dějin lidstva a jakékoli úřední postupy selhávají. Což není nic, nad čím je nutné se pozastavovat.

Krásné ženy inspirovaly a dál inspirují básníky, umělce, státníky i podnikatele, dříve továrníky. Ono přísloví o čertovi a ženě tedy v tomto směru má neuvěřitelné opodstatnění. Svůdné ženské křivky jsou totiž mocnější než všechny poklady světa. Kdo komu v tomhle směru sedl na lep?

Vagina není mýdlo – neubude

Třeba taková anglická modelka a topless showgirl Christine Margaret Keller (22. února 1942 – 4. prosince 2017) se v tanečním klubu setkala s umělcem Stephenem Wardem, který ji dostal do módních kruhů. Na vrcholu studené války se tahle šikovná mamba stala milenkou ženatého vládního ministra Johna Profumema a zároveň zahřívala postel jistému sovětskému diplomatovi.

Poté, co se několik jejích dalších milenců mezi sebou postřílelo, začal ji prověřovat tisk, který tak odhalil, že záležitosti bývalé toplessky mohou docela slušně ohrozit národní bezpečnost. Proběhla tak rychlá pacifikace ve státním zájmu. Kořeny ovlivňování mužů sexem však do minulosti sahají mnohem víc, dál, silněji a hlouběji.

Medové pasti

Již v hebrejské bibli se vypráví, že prostitutka Rahab pomohla usnadnit pád města Jericho tak, že asistovala dvěma izraelským špiónům. Evidentně se tedy dá tvrdit, že díky přístupu do ložnic vlivných mužů mají prostitutky obrovský potenciál jako škodné – špiónky. Pro jejich činnost se dokonce vymyslel přeslazený pojem „medové pasti“. Tento termín se používá pro vyšetřovací praxi romantického a sexuálního charakteru zaměřenou na podezřelý cíl. Jeden z dalších konkrétních případů za všechny?

V roce 2009 britská tajná služba MI5 rozeslala čtrnáctistránkový dokument stovkám britských bank, podniků a finančních institucí s názvem „Hrozba z čínské špionáže“. Tato listina popsala rozsáhlé čínské úsilí vydírat západní obchodníky – právě prostřednictvím sexuálních vztahů. Koho to ještě udivuje? Stačí se párkrát usmát, odhodit spodní prádlo a stát se milenkou vyhlédnutého objektu – a oběť už vůbec nic nespasí. Kdo by taky odolal že?

V dobách, kdy sex představoval dřinu

Asi nikoho nepřekvapí, že mezi nejznámější „medové holky“ v dějinách patřila Mata Hari, pravým jménem Margaretha Geertruida Zelle, nizozemská orientální tanečnice, která se v průběhu první světové války stala agentkou Německa a Francie. Zatímco ona a jí podobné poctivě dřely v klubech a v mezičase to hrály na dvě strany, dneska by taková luxusní call girl musela dostat balík, aby se zvedla z postele! Pokud by k tomu ovšem nebyla donucena….

Pretty Woman po česku

Tady je koneckonců vidět neskutečný posun, co se prostituce jako takové týče. V roce 1896 byly pro vídeňské dívky lehkých mravů zavedeny zdravotní knížky i s fotografiemi.

Historické prameny přitom poodhalují, že taková průměrná šikovná slečna denně přijímala 3 až 10 hostů a účtovala si ve dne 3-4 koruny, v noci 6-16 korun. V případě českých pracovnic každá prostitutka musela ve své světnici vyvěsit oznámení, že jsou u ní k mání prezervativy schválené úřadem mravnostní policie. Zkuste se na něco takového zeptat dneska…

Autor: Merlin

Loading...
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sexuolog radí, podle čeho poznáte, kdy žena předstírá orgasmus. Které ženy to na vás hrají a proč vlastně?

Vědecky prokázáno: Jaké všechny typy zdravotních problémů může vyléčit pravidelný sex?

Loading...
Send this to a friend