Proč ženy častěji litují příležitostného sexu než my muži? Mají k tomu řadu pochopitelných důvodů

Je smyslná, krásná a nažhavená. Proč nevyužít příležitosti a nepřejít k věci? Jen výjimky odolají příležitostnému sexu! Vy si ho ale v porovnání se ženami maximálně užijete. Proč to samé ony nezvládají? Vypadá to, že se jedná o ryze chlapskou akci!

příležitostný sex

Příležitostný sex není nic nového. Podle výzkumu sexuálního chování české populace v dnešní době není v populaci sex s náhodnými partnery ničím neobvyklým. Tuto zkušenost uvádí přibližně 66 procent mužů. Přes 40 procent z nich přitom mělo pohlaví styk s více než čtyřmi náhodnými ženami. Sex s neznámým mužem přiznává téměř 40 procent žen. Muži a ženy si tedy nemají co vyčítat. Rozdíl je akorát v tom, jak si to kdo užije.

A na počátku je motiv

Několik studií zjistilo, že ženy sice do sexu na jednu noc jdou, ale ve skutečnosti na něj tak nějak „nemají koule“. Svých rozhodnutí druhý den litují – na rozdíl od mužů, kteří si ho s náležitou grácií užívají. Co vysvětluje tento genderový rozdíl?

Nová studie publikovaná v časopise Personality and Individual Differences nabízí určitý náhled na celou situaci. Stovky dospělých ze dvou zemí (Norska a Spojených států) se podrobili studii na téma příležitostného sexu, emocí a pocitů.

Po dvou skleničkách má bojovnou každá

Zatímco muži přiznávali to, co je jim vlastní, tedy že sex s neznámou osobou považují za přirozený a normální, ženy hovořily o znechucení, zneužívání situace, nezvládnutí kontroly nad sebou samými.

Žádné velké potěšení, spíš obavy z nechtěného těhotenství nebo toho, že se jejich románek prozradí. Ani jedno není příliš lákavé, zvlášť když člověk zná statistiky. Interrupci ročně podstoupí 20 300 Češek. Ještě vám tyhle obavy přijdou irelevantní?

Ema je hloupá. Nebuď jako Ema!

Velká většina žen také uvedla, že již při svádění neznámým mužem přemýšlela o tom, zda utrpí jejich pověst. Chybí radost, potěšení i orgasmus. Není divu, že tohle nikoho nebaví! Výjimku tvoří snad jen jedna skupina žen, se kterou je to jako v ruské ruletě. Podle australské univerzity v Melbourne mají ženy v depresi až třikrát větší chuť na milostné hrátky, ať už se to týká zadaných nebo svobodných.

Dotyčné jsou prý mnohem povolnější a přístupnější k náhodnému sexu, díky kterému se cítí opečovávaně. V podstatě jim takový sex pomáhá cítit se v bezpečí. Výsledky studie, které se zúčastnilo 107 žen, však nevypovídají o tom, co se stane, když se do vás někdo takový zamiluje, nebo má pocit, že po jednom večeru máte vztah. Hardcore! Pokud ženy chcete v tomhle směru politovat, prosím, ale být vámi, soustředili bychom se hlavně na sebe.

Jak se v noci nespálit?

Aby vás náhodný sex těšil – maximálně dlouho a bez následků – preventivně se vyhýbejte lidem s promiskuitním životem, ale rozhodně si nemyslete, že když si budete užívat jen s počestnými, nevinnými, milými dívkami, jste za vodou. Ne aby vás napadlo odhodit kondom hned poté, co dotyčná dá nohy od sebe.

Nákazonosička pohlavně přenosné infekce může být sebekrásnější, ale přítomnost sexuálně přenosné infekce na ní nemusí být znát. Proto se chraňte kondomem – proti nemocem i případnému početí. Zní to jako rada od vlastní matky, ale lepší doporučení v tomhle směru nenajdete.

A jak si příležitostný sex užíváte právě vy?

Autor: Merlin

Loading...
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Oholená hlava: zvýší vám sexappeal? Proč holohlavé muže ženy chtějí a proč i vy začnete myslet s oholenou kšticí jinak?

Má roční období vliv na lásku a sex? Kdy to ženy chtějí nejvíc a proč? Kdy mají muži nejvíc spermatu? Vědci mají jasno!

Loading...
Send this to a friend