Proč je sexting v současnosti tak populární? Zírejte!

Koťátko, ukaž mi svoje lízátko… Hezky si ho vyfoť a pošli. Nebo si rovnou zapni webku! Taky to znáte? Jasně, že jo. Telefon a sex k sobě dnes patří jako naše republika a státní schodek. Víte ale proč?

Když profesor a vynálezce skotského původu Alexander Graham Bell v roce 1876 zkonstruoval první použitelný telefon (letos už to fakt je 140 let), netušil, že vlastně stvořil falický symbol 21. století. Jak říká sexuolog Zlatko Pastor: „Po telefonu se seznamujeme a milujeme, ale i rozcházíme a nenávidíme. Telefon se stává intimním partnerem, součást života, aniž bychom si to zásadně uvědomovali nebo to brali jako vstup do naší intimity.“ A nebraňte se, nemá to smysl. Jsme všichni stejní…

Důležitější než ponožky nebo jídlo?

Oblíbený sexting, tedy posílání erotických fotek, videí nebo slov patří ke každodennímu chlebu velké většiny lidí, kteří bez něj nemohou žít. Zvyk, návyk, droga, nutnost k přežití? Od každého něco.

Rob Weisskirch, profesor v oboru lidského rozvoje z Kalifornské univerzity, nechal se svými kolegy vyplnit dotazník 459 nesezdaným heterosexuálním lidem. Jeho záměrem bylo zjistit co nejvíc o sextingu, fenoménu dnešní doby.

„Zajímalo nás například i to, jestli některé lidi láká takové chování proto, že se cítí být ve vztahu příliš svázaní,“ uvedl odborník pro britský deník Daily Mail. No a co myslíte?

Zřejmě nuda v Brně, Praze i ve Washingtonu

Ukázalo se, že nezadaní na posílání čuňačinek moc nejsou, kdežto zadaní (ať už krátkodobě nebo dlouhodobě) si na téhle vlně frčí docela dosti velmi. Jejich motiv je jasný: okořenění vztahu. Jenže pak je tu taky skupina osob, která pořád něco řeší.

Výzkumníci totiž vyhodnotili, že tuto formu „komunikace“ taky preferují osoby, které ve vztahu necítí dostatek jistoty ve smyslu psychického nebo fyzického komfortu. Anebo se radši předvádějí před jinými – ze strachu, co by na to doma řekli….

Každý si jde za svým

„Někteří lidé se totiž bojí, jak je jejich partner bude hodnotit, a co si o nich bude myslet, proto posílají sexuálně motivovaná videa a fotky někomu třetímu, kdo jejich aktivitu chápe a podporuje ji,“ nechal se slyšet zmíněný profesor.

No, smutný příběh, ale důležité je to, že podle této studie v konečném součtu lidé spokojení ve vztahu posílají lechtivý materiál daleko častěji a více, což je potvrzeno i z jiných zdrojů.

Když muž se ženou nesnídá, ale przní ji přes telefon

Třeba výzkum Americké psychologické asociace ujasnil to, co už si každý dávno myslel. Se zvyšující se mírou provozování sextingu roste spokojenost s vlastním sexuálním životem. (On-line anketa s 870 respondenty ze Spojených států ve věku 18 až 82 let, Ph.D. Emily Stasko.)

„Sexting je převládající aktivitou mezi dospělými jedinci, kteří se mu věnují z celé řady důvodů, které mají pozitivní dopady na osobní život,“ uvedla tahle vědátorka. Bell by doopravdy čuměl. Na druhou stranu, rizika jsou rizika.

S telefonem na uchu. Na co si dát pozor?

Takový sex po telefonu není jenom o pozitivech. Sexuologové varují, že zneužívání či vydírání prostřednictvím uniklých nebo dávno poslaných zpráv je více než časté.

A taky chlapi jsou prý větší dobytci, na což si stěžují hlavně ženský  – logicky. Víte, co je to telefonní skatofilie? To si ho takhle mastíte při erotickém oslovování žen, a to byste se divili, co konkrétně je předmětem „debaty“. Ženská anatomie, menstruace, sprostá slova i nadávky. Skatofil prostě trpí nutkáním, že se musí vyjadřovat oplzle. Ale to už je jiný level.

Rekapitulace

Podle Policie České republiky v rámci projektu Buď v bezpečí mezi nejčastější motivy provozování sextingu patří:

  • Snaha o navázání kontaktu s osobou, se kterou chce rozesilatel vytvořit partnerský vztah.
  • Snaha o zpestření trvalého sexuálního vztahu.
  • Zachycení vlastního těla v nejlepší kondici.
  • Snaha o získání reakce okolí.
  • Snaha zviditelnit se.
  • Tlak okolí, který nejčastěji vytváří partner nebo okolí.

Víte, že…

Termín sexting vznikl složením slov sex a textování, neboť se jedná o rozesílání zpráv se sexuálním obsahem. Podle zprávy PČR ho u nás dokonce provozuje 7-9 % populace dětí ve věku 11-17 let.

A jak to s tím sexem a mobilem máte vy?

Autor: Adam

Loading...
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč nás tolik zajímá, kolikrát do týdne budeme mít sex?

6 věcí, které ženy při sexu nenávidí. Tenhle seznam má pro vás velkou cenu!

Loading...
Send this to a friend