Méně sexu kvůli smartphonům, sociálním sítím a streamovacím službám. Co se stane vašemu tělu, když si dáte pauzu od styku?

Sex jako nejlepší zábava, která je zadarmo? Bývávalo. Věřili byste, že se najdou i tací, kteří se ho z nějakých nepochopitelných důvodů vzdají? Jestli k nim patříte, nebo zrovna nežijete v páru, což má fungovat jako výmluva, musíte být informováni o rizicích. Takhle mysl a tělo reaguje na nedostatek sexu!

Nedostatek sexu kvůli smartphonům a sociálním sítím

Americký scenárista, režisér, herec, komik, spisovatel, dramatik a hudebník Woody Allen kdysi řekl, že sex uvolňuje napětí – láska ho způsobuje. Možná, že kdyby se všichni po večerech věnovali fyzickému kontaktu, byli by méně nervózní a taky zdravější. Ale to ne, dneska se radši kouká do tabletu.

Přes virtuální realitu nevidím les

Z jednoho z posledních výzkumů vědců z anglické Lancasterské univerzity vyplývá, že frekvence sexu výrazně klesá, zejména u mladých lidí. Odborníci tento trend přisuzují hojnému užívání digitálních technologií, zejména smartphonů. Pravda je taková, že mobilní zařízení a online streamovací služby posunuly dobu sledování televize až mezi 22. a 23. hodinu. Co z toho vyplývá? Otevřete oči!

Lidé po vypnutí televize nejdou spát, a místo sexu sledují videa přes tablety a mobilní telefony. A to jako není úplně dobře. Nejen, že je dovádění v peřinách velmi zábavné, ale ono také pozitivně působí na mysl i tělo. Co všechno se stane, když se sexu na několik týdnů vzdáte? Tyhle překvapivé vedlejší účinky vám určitě nedají spát!

Rozhodíte si rytmus

Penis je od toho, aby se používal – nejen pro vykonávání malé potřeby. Nevěnuje-li se mu dostatek pozornosti, strádá po všech stránkách. Ostatně, studie z roku 2008, kterou uveřejnil časopis American Journal of Medicine, potvrdila, že muži, kteří v produktivním věku nejsou sexuálně aktivní, trpí ve svých 50., 60. a 70. letech erektilními dysfunkcemi. Pro toho, kdo se vymlouvá, že žije sám, a tudíž nemá s kým kopulovat, existuje jednoduché doporučení. Když už nemáš partnerku, vezmi věci do vlastních rukou. Má to prostě smysl.

Půjdete naproti rakovině prostaty

Zbytečně vyvolávat paniku nikdo nechce, ale je tu další věc, která stojí za zamyšlení. Již několik vědeckých prací poukázalo na souvislost mezi častou ejakulací a rizikem rakoviny prostaty. V podstatě je to tak, že vyhrává ten, kdo se miluje nebo masturbuje aspoň čtyřikrát týdně. Při dodržení této frekvence jsou muži méně náchylní k výše uvedenému onemocnění.

Budete jednou nohou v hrobě

Hypertenze neboli vysoký krevní tlak je zdravotní nešvar, který se týká 20 % populace. Řadí se mezi civilizační nemoci a je za každým čtvrtým úmrtím lidí nad 40 let. Dobrou zprávou však je, že když nevypadnete ze sexuálního rytmu, nemusí se vás to týkat. Studie z roku 2006, která se objevila v lékařském časopise Biological Psychology, jednou provždy poukázala na důležitost zasouvání penisu do pochvy. Ti, kdo souloží pravidelně, vykazují oproti svým línějším a nezodpovědným kolegům nižší hladiny krevního tlaku. Upřímně? To se taky hodí.

Zažijete, co to je být pod tlakem

Sexuální detox není vhodný ani z dalšího důvodu. Neurologové se shodují, že během orgasmu dochází k uvolňování endorfinů, které zlepšují psychické zdraví a náladu. Když k sexu nedochází, vede to k úzkostem, depresi a ve finále i nízkému sebevědomí. Dost frustrující, nemyslíte? Nehledě na to, že chytíte všechno, co lítá kolem.

Oslabíte imunitní systém

Již zmíněné orgasmy jsou neuvěřitelně prospěšné pro obranyschopnost. Kdo to chce mít černé na bílém, detailně si prostuduje práci dvou amerických psychologů, jmenovitě Carla Charnetskiho a Francise Brennana, kteří po delší čas sledovali 44 mužů a 67 žen. Všem přitom nakázali, aby jednou či dvakrát týdně souložili. Díky odběrům vzorků slin se následně prokázalo, že u milujících se osob se zvýšila koncentrace imunoglobulinu A. Všichni tak byli odolnější vůči virům a bakteriím.

V práci si ani neškrtnete

Když je to v posteli v pohodě, nemáte si v práci na co stěžovat. Důkaz? Podle další studie, tentokrát z Oregonské státní univerzity, jsou jedinci s aktivním sexuálním životem v práci mnohem šťastnější a výkonnější. Tak už víte, co budete večer dělat? Jestli k tomu zase nedojde, může si na vaši židli sednout ten, kdo si včera nebo předevčírem užil víc než vy.

Jaká sexuální frekvence je podle vás ideální?

Autor: Adam

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co ženy opravdu chtějí? Pravda konečně odhalena! Pokud je pro vás něžné pohlaví záhadou, tohle vám změní život!

Cvičení ke zvýšení sexuální výdrže. Spokojený intimní život ve vztahu je základ! Jak mít ocelový jazyk i tělo?

Loading...
Send this to a friend