Má roční období vliv na lásku a sex? Kdy to ženy chtějí nejvíc a proč? Kdy mají muži nejvíc spermatu? Vědci mají jasno!

Za chvíli je tu jaro. Končí tím období sexuálního spánku? Můžete se těšit na vyšší četnost pohlavního styku a ženskou náruživost?

jaro a jeho vliv na sex a vztahy

Letos začíná astronomické jaro (jarní rovnodennost) stejně jako loni, tedy 20. března, avšak znatelně později než minule. Máte se na co těšit? Že se ptáte. Mnozí právě na jaře zaznamenávají větší zájem o romantiku, flirt i sexuální aktivitu. A s tím úzce souvisí otázka, jaký vliv má sezona na lásku a sex? Vědci v tom mají poměrně jasno…

Návrat ptáků i pohlavních chorob

Již v roce 1997 si J. Dennis Fortenberry, profesor pediatrie na Lékařské fakultě Indianské univerzity a vedoucí odboru adolescentní medicíny všiml, že na jaře a v létě nejvíce dospívajících žen trpí pohlavně přenosnými chorobami, zatímco v zimě je úroveň nákazy na minimu.

Když tenhle odborník svoje poznatky sepsal pro magazín Journal of Adolescent Health, nezapomněl se zmínit, že k největšímu počtu styků na jaře dochází v pátek, v sobotu a překvapivě v neděli večer. Vypadá to tedy, že si užít můžete. Takový ženský apetit by bylo škoda odmítnout!

Berte za směrodatné, že výzkumný tým na univerzitě v Tromsøu v severním Norsku dospěl k jednoznačnému závěru, že sexuální touha žen je ovlivňována světlem a sluncem.

Kvalitnější materiál jako mávnutím kouzelného proutku

Co se týče kvality a množství spermatu, i tohle podléhá sezonním rozdílům. Stávající literatura praví, že koncentrace spermií je v létě výrazně nižší než v jakékoli jiné sezoně. Produkci totiž škodí horka a zapaření. Na druhou stranu z toho vyplývá, že kromě podzimu je jaro vhodným obdobím pro oplodňování a množení všeho druhu.

Ostatně, komplexní a hodně citovaná studie uveřejněná v časopise Journal of Reproductive Rhythms z roku 1990 naznačuje, že míra lidské plodnosti je přímo ovlivněna sezonními změnami a že sluneční záření a mírně narůstající teplota jsou dva vynikající faktory pro podporu touhy.

Než začnou mouchy padat za letu

V souvislosti s tím nelze nezmínit i hladinu testosteronu, která podle některých vědeckých zdrojů taktéž klesá souběžně s teplotami již vyššími, někdy okolo května až června. Marinování ve vlastních šťávách už pro sex není nic moc! Proto je jaro s konečnou platností považováno za smyslnost bez zbytečného pocení. Určitě pomáhá stimulovat ovulaci žen a výbuch spermií u mužů – nebo kombinaci obou.

Vyšší koncentrace slunečního světla má totiž vliv na produkci různých hormonů, jako jsou třeba endorfiny, které podporují zvýšenou sexuální aktivitu. Po té, upřímně řečeno, po zimě prahneme.

Co si dát před i po sexu? Vejce!

Ne nadarmo polský experiment, jehož se zúčastnilo 114 heterosexuálních mužů, prokázal, že fotografie ženských prsou a těl jsou během chladnějších zimních měsíců hodnoceny jako atraktivní – v porovnání s obličeji, po nichž někdy v lednu, únoru či březnu ani pes neštěkne. Aby ne, zakrývání holé ženské kůže se dá vydržet jen chvíli! A chcete dobrou radu na závěr?

Jarní sex si zpestřete zvlášť okolo Velikonoc, neboť jejich symbol, tedy vejce, a to v jakékoli podobě, podporuje mužnost a sexuální vytrvalost. Každý kousek totiž obsahuje proteiny, vodu, sušinu, lipidy, sacharidy a minerální látky (sodík, draslík či vápník) a vitaminy (za všechny jmenujme B12, D, E). Jedná se o balzám na potenci i touhu, nestyďte se ho použít!

Autor: Merlin

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ženy prozradily, na co myslí během sexu. A proč tomu tak je? Za všechno může jejich tělo! Všechno se dá ale změnit

Sex ve sprše nebo ve stoje ženám nevyhovuje. O co dalšího v sexu ženy nestojí? Má to logický důvod! A která pozice je nej?

Send this to a friend

...