Kdy je největší pravděpodobnost, že ji podvedete? Proč za nevěru nemohou jen muži, ale i jejich partnerky?

Nevěra tu vždy byla a zřejmě i bude. Nalijme si čistého vína, i ženy bývají nevěrné, vždyť s kým by jinak ti nevěrníci řádili v peřinách? Vědecké výzkumy odhalily, kdy jsou muži nejnáchylnější k nevěře, a také to, kdy je nejideálnější čas, aby se usadili. Jak by měly ženy v takovém případě reagovat?

kdy muz podvede svou partnerku

Ne, nebudeme tu dnes popisovat své názory na nevěru. Všechny následující údaje vycházejí z výzkumů a praxe. Jsou vyjádřené v číslech a jsou samozřejmě pouze statistikou, proto nemusí platit na každého. Ale je faktem, že vyjadřují určitou tendenci… Nejkrizovější období pro muže, pokud jde o vztahy, jsou dvě – kolem třicítky a kolem padesátky.

První krize. Kdy přichází?

První krize nastává proto, že se od mužů očekává, aby už opravdu dospěli, někam postupovali, usadili se a ještě milion drobností. Ne, že by nechtěli, ale pro nás muže v tomhle věku je poněkud náročné převzít absolutní zodpovědnost za svůj život a svůj strach či nevoli nejednou “léčíme” v ženské náruči. Zkusíme to tu a tam, a když to nevyjde, tak ještě i támhle. Naštěstí pak přichází období uklidnění – mezi třicítkou a čtyřicítkou se muži zklidňují, nacházejí svou rovnováhu, směr i cíl. Tohle je podle vědců nejideálnější období k tomu, aby se usadili a založili rodinu.

Druhá krize. Strach z dostatečné mužnosti!

Přejde však pár let a velký strach o naši mužnost je zpět. Kolem padesátky muži akutně pociťují ubývání sil, život jim protéká mezi prsty, mládí je minulostí, o slovo se hlásí některé nemoci a možná i první poruchy erekce, nebo snížená chuť na sex. V panice saháme po jednoduchých řešeních, jako je mladší milenka, možná i dvě. Rychlé auto nebo pěstování si dlouhých vlasů jsou jen prostředky k tomu, abychom si potvrdili, že jsme stále žádanými. Za ničím nestojí touha někomu ublížit. Jen si žít po svém. Bez pravidel, která nás zkrotila a dala nám uzdu reálného života plného všeho, co musíme a co bychom měli. 

Jak by měla žena reagovat?

Ve vztahu jsou vždycky dva. Když si tohle naše žena uvědomí, může pozitivně zasáhnout. Jak má na to zareagovat? Když nás zamkne doma, schová klíče od nové káry a začne kontrolovat telefon, to víme všichni, že jen přilije olej do ohně. Tímhle ničeho nedosáhne. Nikdo nemůže nikoho tlačit do toho, co nechce. A naopak, ještě tím celou situaci  zhorší. Pomáhá psychická podpora. Nechat to plavat. Tedy pokud je schopna pochopit důvod, proč se děje, co se děje.

Dalším způsobem, jak z téhle situace vybruslit relativně v pohodě a bez úhony, je posílit mužské libido. Může koupit třeba speciální přípravky na podporu erekce i chuti na sex, nebo zavítat do sex shopu a pořídit afrodiziakální parfém.  Když dává přednost přírodě, může sáhnout po bylinkách a partnerovi uvařit čaj z těch správných bylin, např. Kotvičníku lékařského. Pozitivní účinky na libido a sexuální apetit mají i aminokyseliny. Tady možná vyvstane v hlavě většiny z vás otázka, zda to není jen přilévání oleje do ohně. Ale není. Vědecké studie opakovaně potvrzují, že když má muž doma zázemí, pochopení, pochvalu a ještě po něm žena touží, nechce to měnit a namáhat se někde jinde. Mnohem raději si s chutí a s opětovně zvýšenou hladinou testosteronu užije dobře známé hrátky doma.

Kdy se schyluje k pravděpodobné bouři

Zvýšená šance na sex s jinou ženou podle vědců prokazatelně hrozí v letech, kdy se nám blíží kulaté jubileum (tedy když nám je 29, 39, 49, …), když opravdu hodně času trávíme na sociálních sítích, a bez ohledu na věk vždy, když jsme doma partnerkou pouze kritizováni za to, že jsme úplně k ničemu, nic nedokážeme a nic neumíme. Takže se opět potvrzuje, že za nevěrou nestojí pouze chlapi, ale i naše drahé polovičky. Naše chování mají v rukách stejně jako my. 

Autor: red a MČ

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Plastika. Ochrání ženský před nevěrami? Myslí si to!

Kdo víc odpouští nevěry? Na tohle se můžete spolehnout!

Send this to a friend

...