5 nejčastějších témat partnerských hádek. Prachy vedou!

Bordel v kuchyni, pošlapaná chodba, úvěry, nedostatek sexu nebo neřízené nákupy v marketech… Kvůli čemu se dvojice hádají nejčastěji? Tipněte si a schovejte veškerou svoji hotovost!

Není to tak dlouho, co se magazín Money, jehož první číslo vyšlo již v říjnu 1972, zaměřil na všechno, co trápí obyčejné smrtelníky žijící v partnerských vztazích. Hele jako, nečekejte nic, co by neprobíhalo u vás doma. Všude je to totiž stejný a téma hádek se příliš nemění.

Horší než tajfun? Kreditky!

Ankety se zúčastnilo 1010 vdaných a ženatých osob ve věku 25 plus a příjmem domácnosti čítající v přepočtu 1 250 000 korun ročně. Výsledky prokázaly, že 70 % lidí se nejvíc dohaduje o prachy. (Nákupy bez rozmyslu či sestavování domácího rozpočtu. Jako největší zlo, které má velmi negativní dopad na kvalitu partnerského vztahu, se ukázaly dluhy z kreditních karet.)

Jsi prase!

Další místa obsadil sex, nespravedlivé rozdělení domácích prací, otravné chrápání a neustálé dohady ohledně toho, co bude k večeři. Peníze ale hrají prim, a ačkoli všichni tvrdí opak, bankovky jsou spojeny s láskou víc než cokoli jiného.

Nohy na stole. Nový trend?

Však taky průzkum dál ukázal, že muži jsou nejšťastnější, když jejich manželky vydělávají stejnou částku, nebo dokonce i víc peněz než oni! Tihle maníci jsou prý víc spokojeni nejen v běžném životě, ale i v posteli. A co opačné případy?

Mnoho jiných výzkumů dokládá, že chybějící peníze a sex jsou problémem číslo jedna, i když existují i další věci, nad kterými partneři zbytečně tráví hodiny volného času.

„Jsem jemná. Nebo blbá?“

Magazín Huffington Post sestavil žebříček toho, co nemine snad nikoho. Problémy v komunikaci a neochota ustoupit během hádky, nedostatek společně stráveného času a absence jakékoli zábavy (civění do mobilu před spaním se nepočítá), zaneprázdněnost jednoho nebo obou partnerů následovaná necitlivostí nebo naopak přehnanou citlivostí. Ta se projevuje jak? No že se ještě ptáte!

Jestli milujete film Pulp Fiction, určitě si vzpomenete na scénu, kdy Bruce Willis coby Butch vyzvedává z hotelu svoji holku Fabienne, na kterou se nemůže zvýšit ani hlas. Tohle mít doma, tak z vás bude alkoholik!

Příčina opojných rauší

Proč chlap ve většině případů ze vztahu začne chlastat? Protože co se týče rozvodu, je jeho zařizování zbytečným krácením času. Skutečnost je taková, že v 69 % případů o ukončení vztahu požádá žena, jak tvrdí vědci ze stanfordské univerzity.

Psycholog a autor studie Michael Rosenfeld k tomu poznamenal, že bez ohledu na to, co se tvrdí v novinách, manželky jsou těmi, kdo je ve vztazích víc nespokojený, a komu časem dojde trpělivost.

Myslím si, že manželství jako instituce k rovnoprávnosti žena a mužů spěje jen velmi pomalu. Nedorozumění vznikají hlavně proto, že manželé stále očekávají, že jejich ženy budou dělat většinu domácích prací a zastanou veškerou péči o děti,“ nechal se slyšet. No že se nestydíte 😀

A o čem se s ní hádáte vy?

Autor: Merlin

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

6 pravidel zdravé hádky. Držte se jich

Proč dnešní vztahy za moc nestojí

Loading...
Loading...
Send this to a friend