4 archetypy mužství. Jak posílit svoji milostnou energii? Jak se za pár dní proměnit z naivího chlapce v opravdového milence?

Macho, mazánek, otloukánek, kulťák… Jistě máte vlastní kategorie, do kterých řadíte své kolegy, kamarády i známé. Slyšeli jste ale někdy o archetypech krále, bojovníka, kouzelníka a milovníka? Jakmile se v těchto typech sami najdete, posílíte vlastní milostnou energii!

archetypy mužství

Můžete strávit několik let hledáním sebe sama, můžete také zdokonalovat své milostné dovednosti a rozvíjet sexuální šarm. Sebevzdělání v tomhle směru je sice chvályhodné, ale spoustu času si můžete ušetřit hned na začátku všech podobných osobních projektů.

Stačí, když se poznáte v jednom ze čtyř archetypů mužství, které sestavil americký vztahový expert Jordan Gray, jež se u svých klientů a médií těší velké popularitě. Za pár dní či týdnů se z naivního chlapce stanete výtečným milencem! Ale pozor, občas se stává, že vás to potáhne ke dvěma archetypům. Takový je život. Pracovat na sobě tedy budete dvojnásobně.

Král

Vzhledem k tomu, že král je v tradičním smyslu dobře zakomponovaným a hluboce věrným mužem, je jeho energie zakotvená, disciplinovaná, pevná, rozhodná, ochranitelská, citlivá, přítomná a soustředěná. Chcete-li tuto energii podpořit po lidské i milostné stránce, existují desítky věcí, které můžete udělat.

Jordan Gray radí praktikovat to, co vám dělá radost. Ve svém disciplinovaném životě si najděte čas i na zábavu, plňte si své sny. „Zaměřte se pouze na své hodnoty a ideály, ne očekávání ze strany rodičů, společnosti, kolegů či skupiny vrstevníků,“ doporučuje zmíněný kouč na svém blogu. Umožněte, aby vaše myšlenky, přesvědčení a plány byly v úplném souladu. Zároveň převezměte plnou zodpovědnost za všechno, co ve vašem životě děje (ať už je to dobré či špatné). Tak rozvinete svoji osobnost i sexualitu. Pro milenky se stanete důvěryhodným a čestným.

Bojovník

Energie bojovníků se překrývají s energií králů, aspoň pokud jde o sklony ke spravedlnosti, míru a pořádku. Král však v případě potřeby jedná v rukavičkách, bojovník vás rozcupuje osobně, jakmile mu stojíte v cestě. Jeho agrese však nikdy není bezduchá. Je spojena s vyšší příčinou a má svůj důvod. Toužíte-li kultivovat a prohloubit energii bojovníka, musíte si vybrat cestu a ctít ji.

„Buďte asertivní. Své touhy specifikujte jasně a věcně, komunikujte, starejte se nejen o svoji tělesnou schránku, ale i tu duchovní. Vypracujte si smysl pro disciplínu, chraňte ty, na kterých vám záleží. Nenechte žádné vnější síly, aby vás zpomalily,“ radí Jordan Gray. Pak to s vámi půjde v životě i v posteli…. Ženy si přijdou na svoje a všichni budou spokojení!

Kouzelník

Obvyklá mylná představa je, že archetyp kouzelníka je o nějakém předvádění se. Jestli v posteli fakt umíte čarovat, prosím, ale podstata je v tomto případě v něčem jiném. Přesněji řečeno, kouzelník ovládá svoji mysl i tělo, je tvůrčí a lidé v jeho okolí jej vnímají jako bezpečný přístav. Někdy si ho však pletou s vrbou. Poznáváte se?

Pak buďte trpěliví, svému zdokonalování věnujte čas i úsilí. Abyste něčeho dosáhli, nebojte se dělat chyby (jsou lidské a pro vývoj užitečné), získejte maximum z vašeho dne a nerozptylujte se nepodstatnými záležitostmi, třeba jako nadměrným hlukem, který vás obírá o koncentraci. Když sex, tak jedině v odpovídajícím prostředí, ve kterém rozvíjíte svůj potenciál!

„Stejně jako všichni moudří guru, i kouzelník ví, že schopnosti nepadají z nebe. Chce to hlavně trpělivost, ta mága popohání kupředu,“ ještě tvrdí vztahový expert. Takže jestli se pořád snažíte, aby měla několikanásobný orgasmus, ale on ne a ne přijít, vraťte se na začátek a makejte na tom od píky. Každá Petra, Pavla i Zdena vaši houževnatost ocení!

Milovník

Energie milence je energií vzrušení, vášně, emocí, smyslnosti a mladistvého idealismu. Někdy se dá označit za kreativního bohéma, který občas zapomíná jíst i odpočívat, protože má plno práce se svým společenským životem. Milostná energie milovníka se přitom rozvíjí díky vědomému zpomalení. Jakmile si začnete víc všímat krás okolo sebe a uvnitř vás, dojdete k cestě naplnění. Připomíná to stav, kdy poprvé v životě ochutnáte tak vynikající jídlo, až vám vyrazí dech.

„Věnujte se koníčkům, pokud nesouvisí s vaší primární kariérou, pravidelně choďte do přírody a nikdy nedovolte, aby vás práce absolutně pohltila. Dobře vám udělají pravidelné meditace, které odpoutají vaši mysl od sexuálních partnerů, jídla či alkoholu. Tak získáte svobodu, uznání i kontrolu nad sebou samými,“ uzavírá Jordan Gray. A to prostě chcete!

Tak co, poznali jste se?

Autor: Kristýna Vágnerová

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pravidla vodního sexu. Co při něm rozhodně nedělat? Proč je mýdlo na škodu a co použít místo něho?

Proč ženy častěji litují příležitostného sexu než my muži? Mají k tomu řadu pochopitelných důvodů

Send this to a friend

...