14 fíglů s počítačem, co vám ušetří vztekání a čas. Tohle by měl znát každý, kdo tráví u PC déle jak hodinu denně

Pomalá Wi-Fi? Třeba ji někdo krade

Máte podezření, že se někdo neoprávněně připojuje na vaši Wi-Fi? Stáhněte si „Who Who on My  Wi-Fi“. Tenhle prográmek odhalí nejen to, zda vám někdo W-Fi krade, ale i to, kdo to je.

Obnova vymazaných souborů

Omylem jste odstranili soubor, který ještě potřebujete? Nezoufejte. Váš počítač vám sice při odstraňování tvrdí, že soubory budou definitivně odstraněny, ale není to tak docela pravda. I když jste už vyprázdnili koš, je šance získat svá data zpátky.

Jak tedy získat zpět smazané soubory? Stačí si stáhnout program „Recuva“. Tenhle prográmek slouží právě k vyhledávání a obnově už smazaných souborů.

Signály, podle kterých poznáte, že někdo hacknul váš PC

Prvním varovným znamením je, když uvidíte, že váš antivirus vypnutý (a sami jste jej nevypínali). Druhým znamením je, že vaše hesla náhle nefungují. Třetí znamení je to, když se kurzor myši začne pohybovat sám od sebe – tady už není nač čekat, vezměte svůj počítač a ihned ho odneste odborníkovi!

Windows + C

Pokud máte nejnovější verze operační systém Windows 10 nebo máte notebook od společnosti Microsoft, můžete mluvit s virtuální asistentkou Cortanou. Nevíte, jak ji vyvolat? Stačí stisknout tlačítko „windows“ a „C“.

Jesltiže používáte MacBook, můžete stisknout „příkaz“ a „mezerník“, poté budete moci mluvit se Siri.

↓ POKRAČUJTE NA DALŠÍ STRANU >

Loading...
Loading...