Máte špatný sex? Nezaměřujte se jen na postel! Vyřešte tohle a všechno bude klapat

Určitě jste viděli mnoho tipů, jak být lepším milencem. Jenže často se zapomíná na to, že základy skvělého sexu se pokládají ještě před prahem ložnice…

Ačkoli k tomu mnoho z nás právě tak přistupuje, sex není pouze záležitostí těla. Když odhlédneme od jednorázových akcí po propařené noci a podíváme se na starý dobrý sex v rámci partnerského vztahu, zjistíme, jak významným indikátorem jeho kvality mohou postelové hrátky být. Zapomeňte na stresující řeči o malém přirození nebo nezkušenosti. Špatný sex totiž signalizuje mnohem větší problémy než lehkou neobratnost v pánevní oblasti.

Drobnosti dělají celek. Nezapomeňte ji ocenit

Základem spokojeného sexu je totiž harmonie ve vztahu. Já vím, kdo na to má dneska čas, ale spokojená partnerka v životě je obvykle mnohem ochotnější k nečekanému rodeu v ložnici. A spokojenosti lze dosáhnout třeba pozorností, malými službičkami, které jí dokážou, že na ni myslíte. Když jí po náročném dni uděláte čaj nebo sendvič (jedna z mála výjimek, kdy to nemusí být naopak), určitě to ocení. A platí to naopak, nezapomeňte oceňovat i vy ji, když něco pěkného provede.

Jedna studie z předloňského roku ukázala děsivé zjištění – páry, kde se oba dva podílejí na domácích pracích, jsou mnohem spokojenější v sexu. Nejde ani tak o to, že by se na vás žena vášnivě vrhla hned poté, co uvidí vaši zručnost s mopem, nýbrž rovnocennost a spravedlivé rozdělení úkolů jsou faktory, které vám naženou spoustu bodů.

Důvěra je motorem sexu

A tím se dostáváme k tomu hlavnímu – k důvěře. Všechny tyhle drobnosti se mohou nasčítat do nečekaných rozměrů v tom, jak vám žena věří. Právě důvěra je pro pořádné postelové zážitky klíčová, stejně jako správná komunikace. Když k ní budete otevření v obyčejných věcech a uvidíte, jak si toho cení, dláždíte si cestičku k úspěšné komunikaci i v ložnici. A tam je to obzvlášť zásadní, protože o leckterých tématech se nemluví lehce; když si ale vzájemně věříte, jde to všechno lépe. Snáze vyjádříte, co máte opravdu rádi, a zároveň můžete totéž čekat od ní. Zní to možná jako přehnaně romantické řeči, ale tahle strategie skutečně vede k nejlepšímu sexu

Stykem to nekončí. Co dělat pak?

A co dělat po skončení akce? Tohle možná leckdo neuslyší rád, ale zmizet z postele hned po úspěšně zakončené práci se rozhodně nevyplácí. Jedna kanadská studie před pár lety jasně řekla, že fyzická i emoční blízkost po sexu výrazně ovlivňuje hodnocení celé soulože. Nejde totiž jen o to, co dokážete během sexu, ale také jak se chováte po jeho skončení. Pokud vaše milá vycítí, že ji už nezajímáte, spokojená určitě nebude.

Oxytocin vám pomůže ve štěstí

Jestli se ptáte, proč je tohle všechno vlastně důležité, tak si pomůžeme dalším výzkumem. Oxytocin, často nazývaný hormonem lásky, se při spokojeném sexu vyplavuje u chlapů i žen velmi výrazně, což dlouhodobě ovlivňuje vnímanou spokojenost, podporuje kvalitu vztahu a dokonce i snižuje hladinu stresu a zlepšuje imunitní systém. Takže, ať se vám to líbí, nebo ne, braní ohledů napříč vztahem se prostě projeví na mnoha dalších rovinách a především v dobrém sexu. Když se k sobě budete s partnerkou chovat lépe, zlepší se nejen vaše spokojenost, ale i výkony v ložnici. A to už za trochu ohleduplnosti stojí, ne?

Autor: Rimsy

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Jak se stát strojem na sex? Naučíme vás kardiovaskulární fitness!

Co o ní prozrazuje volba sexuální polohy?

Send this to a friend

...