Které ženy, kdy, jak a proč zkouší v sexu experimentovat?

Chcete v posteli zkusit něco nového? Pak musíte vědět, v kolika letech ženy nejčastěji chtějí „cosi navíc“ a kdy jsou ochotné jít na všechny čtyři a vyšpulit prdelku!

Výzkum sexuálního chování české populace potvrdil, že pomalu vzrůstá počet žen, které v sexu experimentují. Např. co se týče análního sexu, tak zkušenosti s ním má v dnešní době každá pátá česká žena. Pokud byste tyhle statistiky chtěli nějak navýšit, musíte vychytat správnou dobu, kdy samičky mají náladu na intimnosti se zadním vchodem. Ne, není to o menstruačním cyklu, dvouhodinové předehře a ani měsíční masážní přípravě.

Období plodná na pokusy

Podle nové studie zveřejněné v Magazínu sexuální medicíny se jedna ze tří heterosexuálních žen snaží mít anální sex v určitém okamžiku svého života. Studie analyzovala sexuální data reprezentativního vzorku 10 463 sexuálně aktivních žen ve věku 15 až 44 let, takže je to poměrně spolehlivá informace.

Počátky poznávání aneb zvědavost až v první řadě

36,3 procent žen uvedlo, že se minimálně jednou v životě pokusily o anální sex, ale většinou nemohou hovořit o příjemných zážitcích. Jen 13,2 procent žen se totiž nechalo slyšet, že se tímto způsobem milovaly za posledních 12 měsíců. Tohle ale není to hlavní.

Ze studie dále vyplynulo, že nejvíce k análnímu sexu tíhnou ženy ve dvaceti letech života. (Tedy dávno po tom, co by se to mohlo svést na zabránění nechtěného těhotenství, představu o úniku před pohlavní chorobou či ztrátu panenství před dosažením 15, 16 let, což se nosí hlavně v Latinské Americe.) A kdyby jenom to…

Kudy z nudy. A kdy?

Když jsou navíc ateistky a pocházejí ze sociálně zajištěných rodin kladoucích důraz na vzdělání, pravděpodobnost touhy vplutí penisu tam, kam slunce nesvítí, stoupá. Následně se v mezidobí sexuálního poznávání a zkoumání intimního světa nic moc neděje, načež přichází druhá vlna zvědavosti po análních praktikách.

Respektive je možné odrazit se od toho, že když se žena vdá, nebo dlouhodobě žije se svým partnerem, zatouží po změně. Ano, zadané a vdané k „tunelování“ mají blíž než ty ostatní. Dobrá zpráva? No jak pro koho. Záleží na úhlu pohledu.

Máte se bát skrytých hrozeb?

Vědci totiž varují před znepokojivým trendem: ženy, análně se milující, méně trvají na používání kondomu, než jak tomu je u klasického pohlavního styku. A to není úplně dobře, neboť ze všech možných otvorů (ústa, pochva, konečník) je anální styk z hlediska nebezpečí infekce nejvíc nebezpečný, tedy vzhledem k větší možnosti poranění, oděrek a trhlin při něm hrozí několikanásobně vyšší riziko přenosu pohlavních chorob, včetně viru HIV. Úzkostlivá hygiena by tedy měla hrát prim.

Prevence problémů

Sexuologové upozorňují, že očistný klystýr není na škodu, a co se týče kondomů, tak raději dva – nebo jeden speciální ze zesíleného latexu. Dále je vhodné zásobit se dostatkem lubrikačního gelu a v neposlední řadě se informovat o rizicích a neprovozovat tento druh zábavy až příliš často. Proč?

Jistý americký výzkum Multicentra AIDS prokázal, že dokonce i s použitím kondomu je anální pohlavní styk škodlivý především pro „přijímacího“ partnera. Řitní svěrač je předurčen pouze k minimálnímu roztahování a může být pohlavním stykem do této oblasti těžce poškozen. A taky se podle lékařů častěji objevují hemoroidy, řitní vředy nebo rakovina anu. Na druhou stranu, když musíš, tak musíš…

A jak to s tímto druhem sexu máte vy?

Autor: Adam

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Víme, čeho se bojí, když odmítá sex zezadu

Můžete si sami nahmatat a stimulovat prostatu? Jasně!

Send this to a friend

...