Když chlapa před i po sexu bolí hlava. A není to výmluva! Co se děje?

Taky vám před sexem neskutečně třeští hlava, která odvádí pozornost od podstatných (a tolik příjemných) věcí? Ne, to není jenom póza. Na syndrom sexuálně podmíněné bolesti hlavy si začínají stěžovat davy!

chlap sex a bolest hlavy

Že když má dojít na sex, tak většinu žen přepadají náhlé bolesti hlavy, je normální a statisticky podložený fakt. Anonymní výzkum agentury STEM/MARK pod supervizí pražského Sexuologického ústavu prokázal, že z 800 žen ve věku 35 – 65 let se právě na bolest hlavy vymlouvá 30,3 procent milenek. Jenže ani mužům se se tento nešvar nevyhýbá.

Z 805 respondentů se k tomu samému přiznalo 4,8 procenta maníků, přičemž tady už je to trochu na pováženou. Jedná se o kličkování před „manželskými povinnostmi“, nebo skutečnou zdravotní hrozbu? Pravda je taková, že bolesti hlavy jsou skutečná věc, která se v současnosti dá považovat za rostoucí fenomén, jež postihuje čím dál víc mužů!

Aspoň tak to vysvětluje australská lékařka reprodukční medicíny a zároveň sexuoložka Margaret Redelman, která se se pro jistý britský časopis lékařů nechala slyšet, že skutečné migrény spojované se sexem mají dvě kategorie. U té první dochází k bolestem proto, že sexuální vzrušení má „výbušnou a pulzující kvalitu“.

Když půst střídají žně

V překladu to znamená, že jste prostě „natlakovaní“ a na sex se strašně těšíte. Náhlý nápor vzrušení prokrví vaše orgány tak rychle, že se to odrazí právě na bolestech hlavy – naštěstí ne vždycky. Zmíněná odbornice dodává, že k tomuto stavu obvykle dochází častěji, když jste unavení a vystresovaní. A ta druhá varianta?

Jak jí tak svlékáte a přemýšlíte o tom, co s ní budete dělat, postupně dochází ke zvyšování tlaku. Bolest, ať už pulzující, tupá nebo bodavá, sílí a vrcholí společně s orgasmem, což naznačuje potíže s krevním oběhem a křečovité sevření cév, pro který má věda název vazokonstrikce.

Sex jako problém

„Když už k něčemu takovému dojde, málokdo se přizná. Bolest hlavy u mužů způsobuje rozpaky, mnozí se za ni stydí,“ objasňuje Margaret Redelman s tím, že nejistota se stupňuje zvlášť v případě, když se bolesti objevují opakovaně. V ohrožení jsou prý hlavně muži ve věku 20 plus a následně čtyřicátníci. Vše se to točí okolo špatné fyzické formy, nadváhy i náchylnosti k vysokému krevnímu tlaku a psychologickým problémů. Berte to jako signály rizikové skupiny.

„Je jasné, že když jste pod stresem, nebo se pokoušíte o pohlavní styk podruhé či potřetí za sebou, má to dopad na vaše emoce i aktuální fyzický stav,“ podotýká sexuoložka s tím, že právě v těchto případech se může objevit silná bolest hlavy – a to klidně i po nedokončeném aktu. Většina bolestí, které sex přináší, však odchází sama od sebe, nicméně diskomfort klidně můžete prožívat týdny i měsíce. Co s tím?

Nevaž se, odvaž se!

Odborníci preventivě doporučují soustředit se na uvolnění napětí v krku. Zkrátka vám už při předehře musí být dobře, žádné krkolomné a fyzicky náročné polohy (například při poskytování felace). Jakékoli napětí ve svalech a tuhý krk je nežádoucí. Jestli chcete tip, jak třeba misionář je jednou z nejméně fyzicky vyčerpávajících pozic, ale existují i další, nápaditější pozice, jako jsou nůžky (ležíte proti sobě a žena vám položí nohu přes boky).

Pokud vám ani tato změna nepomůže, promluvte se svým praktickým lékařem. Ten vám může předepsat beta-blokátor, často používaný k regulaci krevního tlaku. Právě ten zastavuje tok krve, který způsobuje bzučení v hlavě. Vezměte však v potaz, že beta-blokátory mají pomalou absorpci, což znamená, že je třeba užít nějakou tu boboli alespoň hodinu před tím, než se dostanete do ložnice.

Do té doby se snažte nestresovat, dopřávejte si osm hodin spánku a zajděte za lékařem kvůli svému tlaku a oběhu. Syndrom sexuálně podmíněné bolesti hlavy si pravděpodobně vyžádá i zlepšení vašeho fyzického stavu. Tak už víte, jaké předsevzetí si dáte do nového roku? Kupte si permici do fitka….

A jak to s bolestí hlavy a sexem máte vy?

Autor: Merlin

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sexuální sny. Jak z nich poznáte, co vám v sexu chybí?

Mohou problémy s erekcí zapříčinit rozpad vztahu?

Send this to a friend

...